Dennis Grombkowski/Getty Images
WIMBLEDON

NIŠTA OD HRVATSKOG DERBIJA Karlović ispalio 34 asa i ispao, Čilić lako protiv Stahovskija

Piše: HinaObjavljeno: 30. lipanj 2016. 18:20

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić svladao je Ukrajinca Sergija Stahovskija sa 6-2, 6-7 (6), 6-4, 6-4 i probio se u treće kolo Wimbledona, gdje ga čeka Slovak Lukaš Lacko koji je u 2. kolu svladao Ivu Karlovića sa 6-3, 3-6, 7-6 (5), 6-4 te tako spriječio hrvatski derbi.

Čilić je za pobjedu trebao gotovo tri sata igre, a jedino loše razdoblje u igri imao je u drugom setu, kad je od vodstva 3-2 dopustio Ukrajincu da nizom od 14 poena dođe do prednosti 5-3. Čilić je uspio vratiti 'break' zaostatka, ali je s nekoliko novih promašaja darovao Stahovskiju drugi set.

No, izgubljeni set kao da je razbudio najboljeg hrvatskog tenisača koji je 'breakom' na početku trećeg seta ponovno vratio kontrolu zbivanja na terenu 12 u All England Clubu. Još jedan 'break', u petom gemu četvrtog seta, bio je dovoljan Čiliću za četvrtu pobjedu u isto toliko dvoboja s Ukrajincem koji je prije tri godine na središnjem terenu All England Cluba šokirao sedmerostrukog wimbledonskog pobjednika Rogera Federera.

Čilićev sljedeći suparnik je 28-godišnji Slovak Lukaš Lacko, trenutačno 123. tenisač svijeta, koji je plasmanom u 3. kolo izjednačio svoj najbolji rezultat na trećem Grand Slam turniru sezone. Čilić i Lacko su odigrali samo jedan meč na ATP turnirima, 2010. godine u francuskom Metzu, gdje je naš tenisač bio bolji u dva seta.

Donald Young (SAD) - Leonardo Mayer (Arg) 6-4, 7-5, 3-6, 6-3

Matthew Barton (Aus) - Albano Olivetti (Fra) 6-7 (7), 7-6 (5), 6-3, 6-7 (5), 14-12

Fabio Fognini (Ita) - Federico Delbonis (Arg) 6-4, 1-6, 6-7 (3), 6-2, 6-3

24. travanj 2024 23:40