REUTERS
BOLJE OD OVOGA NE MOŽE

SESTRE WILLIAMS SU ČUDO, ALI SPREMA SE NOVI KLASIK I TENIS STARE ŠKOLE Federer u velikoj drami slomio Wawrinku i sada čeka najdražeg - vječnog rivala!

Piše: HinaObjavljeno: 26. siječanj 2017. 14:18

Švicarac Roger Federer prvi je finalist prvog grand slam turnira sezone Australian Opena nakon što je u četvrtak u polufinalu poslije malo više od tri sata igre pobijedio sunarodnjaka i četvrtog nositelja Stanisalasa Wawrinku sa 7-5, 6-3, 1-6, 4-6, 6-4.

Prvi set je bio izjednačen i Federer spašava svoj servis kod 5-5, a onda je zahvaljujući dvjema greškama Wawrinke nakon 50 minuta igre slavio. U drugom setu je 35-godišnji Federer rano preuzeo kontrolu, Wawrinka je kod 2-3 izgubio svoj servis i Fedrrer slavi na kraju sa 6-3.

No onda dolazi do preokreta. Wawrinka, iako gubi 0-2 u setovima i mora tražiti lječničku pomoć, lomi Federerov servis za 3-1 i lako dobija treći set, a onda i četvrti nakon čega meč odlazi u peti set.

U zadnjem setu kod 2-3 za Federera, i rezultata 15/30 na Wawrinkinom servisu, meč se okreće u Federerovu korist.

U dosta izjednačenom meču Federer je osvojio više poena, 142 naprama 136. Federer je servirao 11 aseva, a Wawrinka 10.

Roger Federer će u nedjelju u svom 100. meču na Australian Openu pokušati osvojiti svoj 18. Grand Slam naslov protiv boljeg iz drugog polufinalnog susreta između Španjolca Rafaela Nadala i Grigora Dimitrova.

Federer će tako u svom šestom finalu u Melbourneu pokušati osvojiti peti naslov na Australian Openu gdje je slavio 2004., 2006., 2007. i 2010.. To će biti prvo finale na grand slam turniru za Federera od US Opena 2015. i u Melbourneu od 2010.

18. travanj 2024 14:04