Ivan Dodig
 Neja Markicevic / CROPIX
US OPEN

UKRAJINAC ZAUSTAVIO DODIGA NA STARTU Međugorac je bio nadomak preokreta, ali ipak nije išlo

Piše: HinaObjavljeno: 31. kolovoz 2016. 10:31

Hrvatski tenisač Ivan Dodig bio je na rubu velikog preokreta u dvoboju prvog kola US Opena, ali ga je Ukrajinac Ilja Marčenko zaustavio i svladao sa 6-3, 6-4, 6-7 (4), 7-5 nakon tri sata i 50 minuta borbe.

Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i druga pobjeda ukrajinskog tenisača koji je trebao 87 minuta za osvajanje prva dva seta. No, tada je uslijedio Dodigov povratak u meč.

Naš je tenisač u trećem setu nadoknadio zaostatak 2-4, a u desetom gemu je spasio i meč-loptu. Odlično je Dodig odigrao 'tie-break' u kojem je poveo 6-1 i realizacijom četvrte set-lopte izborio nastavak dvoboja.

Međugorac je u četvrtom setu vodio 5-2, ali do set-lopte nije stigao. Marčenko je osvojio pet gemova u nizu, pritom dvaput oduzeo servis Dodigu i po treći put u karijeri izborio mjesto u drugom kolu US Opena, što mu je i najbolji rezultat na Grand Slam turnirima.

Dodig se porazom pridružio Borni Ćoriću koji je, nažalost, pri vodstvu 4-3 morao predati meč Španjolcu Felicianu Lopezu, zbog bolova u desnom koljenu.

Hrvatski muški tenis će u 2. kolu, uz Marina Čilića, predstavljati i Ivo Karlović koji je u pet setova svladao Tajvanca Yen-Hsuna Lua sa 4-6, 7-6 (4), 6-7 (4), 7-6 (5), 7-5. Karlović je za pobjedu trebao tri sata i 46 minuta, a u tom je meču postavio novi rekord US Opena po broju asova u jednom dvoboju. Zabio je 61 as, od čega čak 22 u drugom setu.

Marin Čilić će dvoboj drugog kola protiv Ukrajinca Sergija Stahovskija odigrati u noći sa srijede na četvrtak po hrvatskom vremenu (četvrti meč od 17 sati), dok će Ivo Karlović protiv Amerikanca Donalda Younga igrati u četvrtak ili u noći s četvrtka na petak.

U srijedu navečer (treći meč od 17 sati po hrvatskom vremenu) ponovno će na teren Mirjana Lučić-Baroni koju u 2. kolu turnira tenisačica čeka druga tenisačica svijeta, Njemica Agelique Kerber. Ana Konjuh, koja je u prvom kolu nadigrala 20. nositeljicu Nizozemku Kiki Bertens sa 6-3, 2-6, 6-4, svoj će meč 2. kola protiv Japanke Kurumi Nare igrati u četvrtak.