REUTERS/Issei Kato
WTA WUHAN

KVITOVA IZBACILA NAJBOLJU TENISAČICU SVIJETA Nakon maratonskog meča Kerber je morala potpisati kapitulaciju

Piše: HinaObjavljeno: 28. rujan 2016. 19:58

Tri sata i 20 minuta trajala je borba Petre Kvitove i najbolje tenisačice svijeta Angelique Kerber u osmini finala WTA turnira u Wuhanu, u kojoj je češka tenisačica stigla do pobjede 6-7 (10), 7-5, 6-4 i plasirala se u četvrtfinale.

Kvitova je u prvom setu dvaput imala prednost 'breaka', imala je i četiri set-lopte, ali je 'tie-break' otišao na stranu 28-godišnje Njemice. I u drugom setu je Čehinja dvaput propustila 'break' viška, ali je u trećem pokušaju uspjela sačuvati tu prednost do koje je stigla u 11. gemu.

Treći je set bio najneizvjesniji, a obilježila su ga dva maratonska gema, oba kad je na početnom udarcu bila Kvitova. Pri vodstvu 4-3 češka je tenisačica spasila sedam 'break-lopti' koje je imala Kerber i povela 5-3. U sljedećem je gemu Njemica spasila prvu meč-loptu. Potom je Kerber propustila još dvije prilike za 'break' u desetom gemu, prije nego što je Čehinja uspjela realizirati svoju sedmu meč-loptu.

Bio je to deseti dvoboj Kerber i Kvitove, a Čehinja je prekinula niz od tri pobjede Njemice i izjednačila međusobni omjer na 5-5. Kvitovu u četvrtfinalu čeka Britanka Johanna Konta.