Darrian Traynor/Getty Images / Getty Images
WTA WUHAN

LUČIĆ-BARONI JEDNOSTAVNO NEMA RJEŠENJA ZA FRANCUSKINJU Garcia se opet pokazala kao 'crna mačka' za Hrvaticu

Piše: HinaObjavljeno: 26. rujan 2016. 17:48

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni (WTA - 64.) nije se uspjela probiti do 2. kola bogatog WTA turnira u kineskom Wuhanu (nagradni fond 2,28 milijuna dolara), gdje ju je u ponedjeljak u prvom kolu svladala Francuskinja Caroline Garcia (WTA - 24.) sa 6-2, 6-4.

Bio je to peti dvoboj Lučić-Baroni s 22-godišnjom francuskom tenisačicom i njezin peti poraz, a već treći u ovoj godini. Garcia je napravila dva 'breaka' u prvom setu te spasila 0-40 i još dvije prednosti pri vodstvu 3-1, kad je naša iskusna tenisačica imala priliku za povratak.

Lučić-Baroni je u drugom setu uspjela triput oduzeti servis suparnici, ali je Garcia to isto napravila čak četiri puta na početnom udarcu hrvatske tenisačice te je nakon 70 minuta igre stigla do pobjede i 2. kola u kojem će joj suparnica biti 8. nositeljica Amerikanka Madison Keys.

Drugi dan natjecanja u Wuhanu obilježile su predaje. Čak četiri meča su završena na taj način.