Screenshot: HNTV
BILO JE SVEGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. veljača 2017. 18:09

U utakmici 22. kola Prve HNL nogometaši Splita su slavili u Koprivnici protiv Slaven Belupa s 1-0 (1-0) nakon što su domaćini promašili čak dva jedanaesterca.

Splićani su čudesno došli do pobjede u Koprivnici koja ima poboljšava izglede u grčevitoj borbi za ostanak. Prekrasan pobjednički pogodak postigao je Ivan Tomičić u 11. minuti kada je loptu s 20 metara efektnim volej-udarcem zakucao pod gredu vrata domaćina.

Slaven je imao u nastavku veliki broj prilika i za uvjerljivu pobjedu, a promašili su čak i dva kaznena udarca. Prvo je udarac s bijele točke Stevanovića u 73. minuti obranio junak utakmice vratar Kukić, a u 90. minuti Brazilac Heber je iz penala pucao preko grede.

Split je pretposljednji s 12 bodova, tri više od Cibalije, dok je Slaven ostao peti s 27 bodova.

Susret se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je pred 1000 gledatelja Matoc iz Zaprešića.

----------------------------------------------------------------------

Lokomotiva neočekivano lako nokautirala Osijek

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive pobijedili Osijeka s 2-0 (1-0).

Lokomotiva je u Zagrebu neočekivano lako slavila protiv Osijeka, koji porazom gubi utrku od Hajduka za treće mjesto. Endri Cekici je pogodio glavom u 31. minuti, a konačnih 2-0 postavio je Josip Ćorić u 62. minuti kada je prvo promašio kazneni udarac, a onda glavom pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Osijek je ostao četvrti s 38 bodova, a Lokomotiva je sada šesta s 23 boda.

Pred 500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Bebek iz Rijeke.