Manuel Locatelli
 REUTERS/Alessandro Garofalo
VRIJEDI POGLEDATI OPET

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. listopad 2016. 00:43

U velikom derbiju 9. kola Serie A nogometaši Milana pobijedili su Juventus na San Siru s 1:0.

Gol odluke postigao je Manuel Locatelli u 65. minuti topovskim udarcem.

Nakon dodavanja Susa Locatelli je ušao u kazneni prostor iskosa s desne strane i odapeo prema Gianluigiju Buffonu. Lopta je bila munjevita i odsjela je u samim rašljama nemoćnog vratara.

Utakmicu je obilježila i sudačka odluka iz 36. minute kada je Miralem Pjanić izravno iz slobodnog udarca sa 30-ak metara iskosa pogodio mrežu domaćih, glavni sudac je pokazao na centar samo da bi na naknadnu intervenciju pomoćnika iza gola poništio pogodak zbog što je on smatrao kako je Bonucci, koji je utrčavao na drugoj vratnici, ali nije dirao loptu, utjecao na igru.

Mario Mandžukić igrao je za Juventus od 71. minute, Mario Pašalić je ostao na klupi Milana, dok Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za nastup u dresu Juventusa.

Milanu je to bila šesta ovosezonska pobjeda kojom je skočio na drugo mjesto i približio se vodećem Juventusu na svega dva boda zaostatka.

U drugoj utakmici dana Sampdoria je slavila protiv Genoe Ivana Jurića s 2:1.