REUTERS
MEKSIKO SLOMIO NOVI ZELAND

Piše: HinaObjavljeno: 21. lipanj 2017. 21:04

U susretu 2. kola A skupine Kupa konfederacija Portugal je u Moskvi pobijedio domaćina Rusiju 1:0 i načinio veliki korak prema plasmanu u polufinale.

Pogodak za pobjedu europskih prvaka postigao je Cristiano Ronaldo u osmoj minuti utakmice.

Akciju je započeo Bernardo Silva koji je prebacio loptu na lijevu stranu do Raphaela Guerreira. Veznjak Borussie Dortmund je povukao loptu, te ubacio na drugu stativu gdje je Ronaldo nadmudrio i braniča i vratara i između njih glavom zabio za pobjedu, kako se na kraju pokazalo.

Cristiano Ronaldo Goal

Portugal je imao još nekoliko prilika, no Igor Akinfejev je branio sjajno. Domaćin u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac prema portugalskim vratima, dok je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, ali nedovoljno dobro za pozitivan rezultat.

U zadnjem kolu, 24. lipnja Cristiana Ronalda i društvo očekuje najlakši suparnik u skupini Novi Zeland.

Kup konfederacija: Meksiko - Novi Zeland 2-1

U utakmici 2. kola skupine A nogometnog Kupa konfederacija Meksiko je u Sočiju svladao Novi Zeland sa 2-1 (0-1).

Novozelanđani su iznenađujuće poveli u završnici prvog poluvremena golom Wooda (42), no Meksikanci su u nastavku opravdali ulogu favorita i preko Jimeneza (54) i Peralte (72) stigli do tri boda.

U prvoj utakmici 2. kola Portugal je u Moskvi pobijedio domaćina Rusiju sa 1-0 (1-0), a jedini strijelac bio je Cristiano Ronaldo (8).

Nakon dva kola Meksiko i Portugal imaju po četiri boda, Rusija je treća s tri, dok je Novi Zeland posljednji bez bodova.

U zadnjem kolu, 24. lipnja igrat će Portugal - Novi Zeland i Meksiko - Rusija.