REUTERS/Marcos Brindicci / REUTERS
JUŽNOAMERIČKE KVALIFIKACIJE

Piše: HinaObjavljeno: 16. studeni 2016. 11:03

Argentina se vratila u igru u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2018. nakon što je jučer sa 3-0 pobijedila Kolumbiju zahvaljujući svom kapetanu Lionelu Messiju, a Brazil je nastavio biti uvjerljiv pobijedivši Peru sa 2-0.

Messi je zabio prvi gol za Argentinu u deseetoj minuti, a onda je asistirao Lucasu Prattu u 23. minuti za 2-0. To je Messijev 57. pogodak za reprezentaciju u 116 utakmica.

Konačan rezultat postavio je Angel di Maria u 83. minuti, također nakon dodavanja Messija. Zahvaljujući ovoj pobjedi, petoj u 12 utakmica kvalifikacija i prvoj od 1. rujna, Argentina se popela na 5. mjesto sa 19 bodova, jednim manje od Čilea koji je na 4. mjestu, zadnjem koje izravno vodi na SP u Rusiji.

Kolumbija je pala na šesto mjesto.

Brazil je pobijedio u gostima kod Perua pogocima Gabriela Jesusa i Augusta u 57., odnosno 78. minuti.

U najzanimljivijoj utakmici sinoćnjih kvalifikacija u Južnoj Americi Čile je zahvaljujući Alexisu Sancheza preokrenuo rezultat i svladao Urugvaj sa 3-1. Poveo je Urugvaj u 16 minuti, a onda tek na kraju prvog poluvremena Vargas izjednačuje. U drugom poluvremenu Sanchez zabija najprije u 60. minuti, a onda i u 76.

Bolivija je bila bolja od Pargvaja sa 1-0, Ekvador je na velikoj nadmorskoj visini u Quitu nadigrao Venezuelu sa 3-0.

Na ljestvici vodi Brazil sa 27 boodva, drugi je Urugvaj sa 23, a treći Ekvador sa 20.