BORBA ZA EUROPSKI TRON

GRUBO PRIZEMLJENJE NA OTVARANJU EURA Mlade hrvatske zvijezde se loše provele u Njemačkoj!

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina izgubila je susret 1. kola skupine B na Europskom prvenstvu u Njemačkoj od Nizozemske sa 1-3 (1-2).
Piše: Tomislav PiškorObjavljeno: 12. srpanj 2016. 13:42

HRVATSKA - NIZOZEMSKA 1:3

HRVATSKA: Letica; Hudećek, Anočić, Erlić, Soldo, Brekalo, Knežević (C), Brodić, Balić, Lovren, Moro

NIZOZEMSKA: van Osch; Zeefuik, Rosario, ter Avest, Verdonk, Duarte, Bergwijn, Nouri(C), Lammers, Schuurman

Dvostruki strijelac za Nizozemsku bio je Steven Bergwijn (17, 85), a jedan gol postigao je Sam Lammers (33), dok je jedini pogodak za Hrvatsku djelo Josipa Brekala (43).

Hrvatska je vrlo loše otvorila utakmicu, posebno na desnoj strani svoje obrane što su Nizozemci iskoristili za dva pogotka koja su kreirali po toj strani. Prvo je u 17. minuti Lammers ubacio s lijevog krila, a Bergwijn je glavom svladao nemoćnog Leticu, da bi u 33. minuti uslijedila nova kombinacija Nizozemaca po lijevoj strani, da bi kapetan Nouri sjajno petom proigrao Lammersa koji je iz blizine poslao loptu u mrežu.

Nadu Hrvatskoj u preokret vratio je Brekalo lijepim pogotkom u 43. minuti nakon akcije Lovrena i Mora, a kada je Nizozemska u 54. minuti ostala s igračem manje zbog isključenja Zeefvika ta se nada i povećala.

No, usprkos pritisku i velikom broju kornera, naši mladi igrači nisu uspjeli po jakoj kiši u Ulmu stići do poravnanja, nego su Nizozemci u samoj završnici postigli i treći pogodak kojim su potvrdili pobjedu. Bergwijn je u 85. minuti na svojoj polovici oteo loptu neopreznom Čabraji, te se sjurio prema našim vratima, obišao vratara Leticu i pogodio za konačnih 3-1.

U skupini B još igraju Engleska i Francuska, koje će svoj susret 1. kola odigrati u 19.30 sati.

Hrvatska će u 2. kolu u petak igrati protiv Francuske u Aalenu (19.30 sati), dok će u 3. kolu protiv Engleske igrati u ponedjeljak u Heidenheimu (12 sati).

Prve dvije reprezentacije iz skupine izborit će plasman u polufinale, dok će trećeplasirana reprezentacija igrati protiv trećeg iz skupine A za peto mjesto, posljednje koje vodi na SP U20 koje će se sljedeće godine održati u Južnoj Koreji.

U skupini A u ponedjeljak je Italija svladala domaćina Njemačku sa 1-0, dok su Austrija i Portugal odigrali 1-1.

----------------------------------------------------------------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO

94' - Gotova je utakmica 1. kola skupine B između Hrvatske i Nizozemske. Nizozemska slavi s 3:1, mladim Vatrenima nije pomogao ni igrač više od 54. minute. Blijeda partija izabranika Ferde Milina, Oranje zasluženo odnosi sva tri boda

90' - Tri minute sudačke nadoknade

89' - Božić je bio u velikoj prilici, ali poslao je loptu pored gola

88' - Ivanušec je opalio iz daljine, ali visoko preko vrata

86' - Steven Bergwijn se pokazao kao nesumnjivo najbolji pojedinac na terenu

85' - GOOOL! Nizozemska je riješila pitanje pobjednika, sada je 3:1. Bergwijn je pretrčao 'cijeli' teren, prošao Leticu i zatresao mrežu

84' - Soldo je nadskočio nizozemsku obranu, ali brani van Osch

80' - Čabraja ulazi umjesto Anočića, zadnja izmjena kod Hrvatske

77' - Brodić se spretno okrenuo i pucao s 10-ak metara, ali visoko preko gola

74' - Božić je pucao nakon ubačaja Hudećeka, ali dosta pored gola

73' - Druga izmjena kod Hrvatske. Božić je ušao umjesto Balića

72' - Hrvatska pritišće, ali nema pravih, konkretnih gol-šansi

71' - Gotovo svi napadi Hrvatske idu po lijevoj strani gdje ordiniraju Anočić i Brekalo, pomaže im i Balić kao organizator akcija

69' - Erlić je bio najviši nakon ubačaja iz kuta, ali prebacio je okvir gola

67' - Prva izmjena kod Hrvatske. Ivanušec ulazi umjesto More

63' - Lovren se okrenuo prema unutra i pucao oštro i ravno u van Oscha

62' - Nizozemski izbornik je izvršio dvije izmjene. Ušli su Eiting i Vlap umjesto Lammersa i Paala. Milin još ne reagira

60' - Igra se sve više seli na nizozemsku polovinu...

55' - Balić je izveo slobodnjak, ali otišlo je to nekih metar pored okvira vrata

54' - Crveni karton za Zeefuika kod Nizozemske. Slobodan udarac za Hrvatsku na 25 metara od gola. Možemo li iskoristiti igrača više?

51' - Paal je driblao u šesanestercu naših, ali zaustavljen je u posljednji trenutak

47' - Nema izmjena u sastavima jedne ili druge momčadi

46' - Počelo je drugo poluvrijeme između Hrvatske i Nizozemske

45' - Kraj prvog poluvremena. Nizozemska je bila opasnija veći dio prve dionice i zasluženo stekla prednost od dva pogotka, ali Hrvatska se probudila i vratila u igru vrlo lijepim zgoditkom Brekala. Lammers i Bergwijn su bili najraspoloženiji kod Oranja i bit će potrebno pronaći recept za njih

45' - Dvije minute sučeva dodatka

43' - GOOOL! Hrvatska je smanjila na 2:1. Sjajan individualni potez Brekala. Oslobodio se čuvara i oštrim udarcem iskosa s 25 metara matirao nizozemskog čuvara mreže

42' - Trener Bayern Munchena Carlo Ancelotti je na tribinama stadiona u Ulmu

33' - GOOOL! Nizozemska vodi 2:0. Lammers je okrunio sjajnu akciju s nekoliko brzih dodavanja Oranja

31' - Moro je uputio dobar udarac s 25 metara, ali nizozemski golman van Osch odbija u korner

30' - Bergwijn je pobjegao hrvatskoj obrani, ali Letica mu brani stopostotnu šansu sa svega 2-3 metra

28' - Brekalo je probio bok i uposlio Brodića, ali nizozemska obrana je blokirala ovaj pokušaj

26' - Schuurman je sada bio oči u oči s Leticom, ali naš vratar mu skida veliku šansu

21' - Nouri je pucao s vrha 16-erca, ali Letica je siguran

16' - GOOOL! Nizozemska vodi 1:0. Lammers je ubacio s lijevog krila, a Bergwijn glavom pogađa na drugoj vratnici

10' - Nizozemska je opasnija na otvaranju utakmice

8' - Schuurman je uputio udarac iz poluvoleja iskosa, ali bezopasno i daleko od vrata

6' - Erlić se ipak vratio u igru

5' - Velika šansa za Lammersa, ali Letica sjajno brani iz neposredne blizine

4' - Stoper Erlić se ozlijedio kod Hrvatske, čini se da ne može nastaviti

2' - Hrvatska igra u sastavu Letica, Hudećek, Anočić, Erlić, Soldo, Brekalo, Knežević (C), Brodić, Balić, Lovren, Moro

1' - Počela je utakmica 1. kola EP-a do 19 godina između Hrvatske i Nizozemske

Igrači su izašli na travnjak Donaustadiona u Ulmu, izvode se himne, sve je spremno za početak susreta.

Skupina B

1. KOLO (12. srpnja)

Hrvatska - Nizozemska (Ulm, 12.00), Francuska - Engleska (Heidenheim, 19.30).

2. KOLO (15. srpnja)

Nizozemska - Engleska (Ulm, 12.00), Hrvatska - Francuska (Aalen, 19.30)

3. KOLO (18. srpnja)

Engleska - Hrvatska (Heidenheim, 12.00), Nizozemska - Francuska (Aalen, 12.00)

Izbornik Ferdo Milin na Europsko prvenstvo doveo je Mateja Hudećeka, Vinka Soldu, Bojana Kneževića, Davora Lovrena, Karla Plantaka, Nikolu Mora, Ivana Božića, Matiju Fintića i Marijana Čabraju (Dinamo), Ivana Nevistića (Rijeka), Karla Leticu (Hajduk), Luku Ivanušeca (Lokomotiva), Kristijana Jakića (Split), Martina Erlića (Sassuolo), Josipa Brekala (Wolfsburg), Frana Brodića (Club Brugge), Andriju Balića (Udinese Calcio) i Silvija Anočića (Roma).

16. travanj 2024 14:55