REUTERS/Francois Lenoir
EL PISTOLERO U SJAJNOJ FORMI

KAZAHSTANSKA SENZACIJA NA POČETKU KVALIFIKACIJA ZA EURO, MATJAŽ KEK KRENUO REMIJEM Modrićev suigrač poklonio pogodak suparniku i prošao nekažnjeno

Piše: Gianluca StarčićObjavljeno: 22. ožujak 2019. 01:05

Belgija je u kvalifikacije krenula pobjedom nad glavnim konkurentom. Na domaćem je terenu svladala neugodnu Rusiju sa 3:1, a junak susreta bio je, dakako, Eden Hazard koji je dva puta zatresao mrežu suparnika. Nije moglo krenuti bolje za Belgijance, naime, mrežu Rusa načeli su već u 15. minuti, zabio je Tielemans na asistenciju Castagnea. Međutim, samo minutu kasnije Rusija je izjednačila, Čerišev je zabio uz dosta sreće, a slobodno možemo kazati da pogodak djelomično ide i na dušu Courtoisa.

Ipak, u smiraj prvog dijela Žirkov je skrivio najstrožu kaznu, koju je u pogodak pretvorio, a tko drugi, nego Eden Hazard. Isti je igrač u 88. minuti razriješio sve dvojbe ako ih je uopće i bilo jer Rusija u nastavku nije opasno zaprijetila.

U istoj skupini Kazahstan je iznenađujuće svladao Škotsku s visokih 3:0, dok je Cipar očekivano deklasirao San Marino (5:0).

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group I - Cyprus v San Marino - GSP Stadium, Nicosia, Cyprus - March 21, 2019  Cyprus' Ioannis Kousoulos celebrates scoring their third goal with team mates     REUTERS/Yiannis Kourtoglou
REUTERS/Yiannis Kourtoglou

Nizozemska je bez većih problema odradila utakmicu s Bjelorusijom (4:0). Već u prvoj minuti zabio je Depay, a isti je igrač dvadeset minuta kasnije proigrao Wijnalduma koji je bio precizan. Uglavnom, priči je bio kraj već u prvom poluvremenu, a posao je zaključen novim pogotkom Depayja (siguran s bijele točke), a još jednog je dodao Lovrenov klupski suigrač Virgil van Dijk.

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group C - Netherlands v Belarus - De Kuip, Rotterdam, Netherlands - March 21, 2019  Netherlands' Memphis Depay celebrates scoring their third goal with team mates   REUTERS/Piroschka Van De Wouw
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Na vrhu te grupe uz Nizozemsku je Sjeverna Irska koja je sa 2:0 svladala Estoniju. Bila je to jako tvrda utakmica, očekivano bez puno prilika. Ipak pritisak domaćina naposljetku je oplođen u 56. minuti kada je McGinn zabio nakon dodavanja Laffertyja. Da ne bi bilo drame u smiraju susreta pobrinuo se Davis koji je mirno realizirao najstrožu kaznu. Imali su Estonci šansu za počasni pogodak, ali Zenjov nije bio precizan.

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group C - Northern Ireland v Estonia - Windsor Park, Belfast, Britain - March 21, 2019  Northern Ireland's Steven Davis celebrates scoring their second goal                 REUTERS/Clodagh Kilcoyne
REUTERS/Clodagh Kilcoyne

Krzysztof Piatek formu iz Milana prebacio je i na reprezentaciju, pogotokom u u 69. minuti nakon što je samo deset minuta proveo na terenu slomio je Austriju. Da, unatoč njegovoj nevjerojatnoj formi izbornik Brzeczek je na teren odlučio poslati Milika i Lewandowskog, ali je onda shvatio da mu treba milanski "El Pistolero". A ovaj mu je pokazao zašto zaslužuje mjesto u početnih 11, odnosno da je u ovom trenutku ispred Milika.

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group G - Austria v Poland - Ernst Happel Stadium, Vienna, Austria - March 21, 2019  Poland's Krzysztof Piatek celebrates scoring their first goal         REUTERS/Leonhard Foeger
REUTERS/Leonhard Foeger

Možda bi remi u ovom susretu bio najrealnijih ishod Poljska je bila s(p)retnija i sada je na vrhu skupine G sa Sj. Makedonijom koja je slavila protiv Latvije. Domaćin je poveo preko Alioskog, koji je poentirao nakon asistencije iskusnog Gorana Pandeva. U 29. minuti vodstvo je povisio Elmas, koji je šest minuta ranije zamijenio Hasanija zbog ozljede. Latvijcima je nadu u pozitivan rezultat dao Isajevs, ali Elmas je u trećoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 3:1.

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group G - Israel v Slovenia - Sammy Ofer Stadium, Haifa, Israel - March 21, 2019  Slovenia's Andraz Sporar celebrates scoring their first goal with team mates       REUTERS/Ammar Awad
REUTERS/Ammar Awad

Matjaž Kek je pak na klupi Slovenije krenuo s remijem na gostovanju kod Izreala (1:1). Slovenci su bili puno bolji takmac i mogu žaliti za preostala dva boda. Imali su čak 16 pokušaja prema vratima Harusja, ali samo je jedan završio u mreži. Šporar je pogodio u 48. minuti, ali vodstvo nije dugo trajalo. Sedam minuta kasnije Zahavi je pogodio nakon asistencije Yeinija.

19. travanj 2024 07:39