TURIN, ITALY - JUNE 11: Head coach of Bosnia Robert Prosinecki look on during the UEFA Euro 2020 Qualifier between Italy and Bosnia and Herzegovina at Juventus Stadium on June 11, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)
Valerio Pennicino/Getty Images

OSMICA NIJEMACA

MAĐARSKA KASNIM GOLOM IZBILA NA ČELO HRVATSKE SKUPINE Novi šok za Prosinečkog i BiH, Talijani preokretom do slavlja, golčina Insignea obišla svijet

• 11.06.2019. u 22:42

• Diljem Europe večeras su odigrane kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo 2020. godine.

U 'hrvatskoj' skupini E Mađarska je pobijedila Wales s 1:0 golom Patkaija iz 81. minute. Podsjećamo, ranije je u istoj skupini Slovačka deklasirala Azerbajdžan u Bakuu sa 5:1, pa poredak u skupini izgleda ovako: Mađarska je prva sa 9 bodova, a slijede Slovačka i Hrvatska sa šest bodova.

Valja reći kako Mađarska ima četiri odigrane utakmice, a Slovačka i Hrvatska po 3.

Patkai, koji je postigao i pobjednički pogodak u dvoboju protiv Hrvatske, ponovno je bio čovjek odluke. Lopta je nekako došla do njega na desetak metara od gola, kad su dvojica braniča Walesa popadala pokušavajući zaustaviti mađarskog kapetana Dzsudzsaka . Patkai je pucao, a lopta se na putu prema mreži još i nesretno odbila od Daviesa i dodatno prevarila vratara gostiju Hennesseya.

Mađari su se do kraja utakmice uspjeli obraniti i osvojiti nova tri važna boda koja su ih uzdigla na vrh ljestvice skupine E sa devet bodova. Slovačka je uvjerljivom 5-1 pobjedom u Azerbajdžanu sa šest bodova na drugom mjestu. Isti broj bodova ima i Hrvatska s lošijom gol-razlikom. Wales je četvrti s tri boda, a posljednji Azerbajdžan je bez bodova.

U skupini J Italija je kod kuće pobijedila Bosnu i Hercegovina Roberta Prosinečkog s 2:1. BiH je povela golom Edina Džeke iz 32. minute, a na 1:1 izjednačio je Lorenzo Insigne u 49. minuti topovskim volejem.

Screenshot

Džeko je okrunio sjajnu akciju i praktički s gol crte pospremio sjajno dodavanje Edina Višće, dok je Insigne zabio jedan od najljepših golova večeri. Odapeo je topovski s vrha kaznenog prostora iz voleja nakon ubacivanja Federica Bernardeschija, a vratar Ibrahim Šehić ostao je na mjestu kao ukopan.

Screenshot

Insigne zabija Bosni

Preokret je kompletirao Marco Verratti u 86. minuti. Za BiH je ovo novi težak udarac nakon nedavnog poraza od Finske.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarila je Njemačka koja je sa 8:0 deklasirala Estoniju u sklopu skupine C.