Valerio Pennicino/Getty Images
OSMICA NIJEMACA

MAĐARSKA KASNIM GOLOM IZBILA NA ČELO HRVATSKE SKUPINE Novi šok za Prosinečkog i BiH, Talijani preokretom do slavlja, golčina Insignea obišla svijet

Piše: HinaObjavljeno: 12. lipanj 2019. 00:42

Diljem Europe večeras su odigrane kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo 2020. godine.

U 'hrvatskoj' skupini E Mađarska je pobijedila Wales s 1:0 golom Patkaija iz 81. minute. Podsjećamo, ranije je u istoj skupini Slovačka deklasirala Azerbajdžan u Bakuu sa 5:1, pa poredak u skupini izgleda ovako: Mađarska je prva sa 9 bodova, a slijede Slovačka i Hrvatska sa šest bodova.

Valja reći kako Mađarska ima četiri odigrane utakmice, a Slovačka i Hrvatska po 3.

Patkai, koji je postigao i pobjednički pogodak u dvoboju protiv Hrvatske, ponovno je bio čovjek odluke. Lopta je nekako došla do njega na desetak metara od gola, kad su dvojica braniča Walesa popadala pokušavajući zaustaviti mađarskog kapetana Dzsudzsaka . Patkai je pucao, a lopta se na putu prema mreži još i nesretno odbila od Daviesa i dodatno prevarila vratara gostiju Hennesseya.

Mađari su se do kraja utakmice uspjeli obraniti i osvojiti nova tri važna boda koja su ih uzdigla na vrh ljestvice skupine E sa devet bodova. Slovačka je uvjerljivom 5-1 pobjedom u Azerbajdžanu sa šest bodova na drugom mjestu. Isti broj bodova ima i Hrvatska s lošijom gol-razlikom. Wales je četvrti s tri boda, a posljednji Azerbajdžan je bez bodova.

U skupini J Italija je kod kuće pobijedila Bosnu i Hercegovina Roberta Prosinečkog s 2:1. BiH je povela golom Edina Džeke iz 32. minute, a na 1:1 izjednačio je Lorenzo Insigne u 49. minuti topovskim volejem.

Screenshot

Džeko je okrunio sjajnu akciju i praktički s gol crte pospremio sjajno dodavanje Edina Višće, dok je Insigne zabio jedan od najljepših golova večeri. Odapeo je topovski s vrha kaznenog prostora iz voleja nakon ubacivanja Federica Bernardeschija, a vratar Ibrahim Šehić ostao je na mjestu kao ukopan.

Screenshot
Insigne zabija Bosni

Preokret je kompletirao Marco Verratti u 86. minuti. Za BiH je ovo novi težak udarac nakon nedavnog poraza od Finske.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarila je Njemačka koja je sa 8:0 deklasirala Estoniju u sklopu skupine C.