Reuters
SRAMOTA OKRUNJENA GOLOVIMA

TOTALNI KAOS I BLAMAŽA U SOFIJI Prijetili su Bebeku da će otići s travnjaka, a izbornik Engleske doživio je i nevjerojatno 'poniženje' nakon utakmice

Pobjeda Engleske i nova tri boda tema su koja se najmanje spominje na Otoku, jer skandal oko rasističkog (i nacističkog) skandiranja puno su više od puke vijesti, te se zahtijevaju - drastične kazne...
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. listopad 2019. 12:58

Engleska je slavila 6-0 u još jednoj briljantnoj predstavi, a neki bivši reprezentativci išli su toliko daleko da su Bugarsku usporedili sa - San Marinom. No sama utakmica pala je u sjenu, jer se dogodilo ono što se i najavljivalo - rasistički ispadi, a koji su prijetili i konačnim prekidom utakmice.

Hrvatski sudac Ivan Bebek dobro se snašao u kaosu u kojem nogomet nije bio u prvom planu, u određenim trenucima, te su u te dvije situacija (obje u prvom dijelu), bili angažirani kapetan bugarske reprezentacije, kao i službeni spiker na utakmici.

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group A - Bulgaria v England - Vasil Levski National Stadium, Sofia, Bulgaria - October 14, 2019  England's Ross Barkley scores their third goal   Action Images via Reuters/Carl Recine     TPX IMAGES OF THE DAY
Reuters

Naime, posljednji puta kad su Englezi gostovali u Bugarskoj 2011. godine bili su izloženi rasističkim uvredama, a prije utakmice u Sofiji ih je Gareth Southgate upozorio kako se moraju ponašati ako do toga ponovno dođe. Oni su tako i učinili, a Sky Sports navodi da su razmišljali čak i o tome da napuste travnjak i odbiju igrati dalje.

"Na poluvremenu smo ozbiljno raspravljali sa sucem, rekli smo da ćemo otići s terena ako se u drugom poluvremenu ponove uvrede. Ipak, s tribina je izbačeno nekoliko problematičnih navijača pa je u drugom poluvremenu naglasak bio na nogometu", rekao je Southgate za Sky Sports nakon utakmice.

Krasimir Balakov, bivši trener Hajduka i trenutni izbornik Bugarske nakon utakmice je rekao kako nije vidio ni čuo rasističke uvrede upućene Englezima, a prije utakmice decidirano je tvrdio da u Bugarskoj nema rasizma.

No to nije bio jedini incident, naime, bilo je problema i na Southgateovoj konferenciji za medije nakon utakmice. Naime, jedan bugarski novinar prekinuo ga je i tvrdio da rasističke uvrede nisu bile "tako teške" kako on opisuje, a navodno ga je opsovao i jedan od kamermana utakmice.

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group A - Bulgaria v England - Vasil Levski National Stadium, Sofia, Bulgaria - October 14, 2019  Bulgaria fans during the match  Action Images via Reuters/Carl Recine
Reuters

Engleski napadač Marcus Rashford napisao je na Twitteru da nije bilo lako igrati, da to nisu situacije kakve bi se trebale događati u 2019. te da ovakve stvari treba skroz izbaciti.

"Uefa mora djelovati", "Izbacite ih", "Odvratno"..., samo su neki od naslovnica najčitanijih dnevnika na Otoku.

Bugarski nogomet raspao se kao "bugarska skupština", a nakon što se oglasi Uefa, mogla bi se isprazniti ionako prazna blagajna tamošnjeg saveza...