Screenshot
TRI GOLA U MREŽI FAVORITA

Piše: HinaObjavljeno: 21. ožujak 2019. 19:47

Kvalifikacije su počele, za mnoge, velikim iznenađenjem. U prvom susretu kvalifikacija za EURO 2020 nogometaši Kazahstana su u Astani pobijedili Škotsku s uvjerljivih 3-0.

Oko 600 navijača Škotsko proputovalo je više od 6 tisuća kilometara kako bi vidjelo, prema britanskim medijima, "jedan od najsramotnijih poraza u povijesti škotske reprezentacije".

Kazahstanci su na svom terenu s umjetnoj travi iznenadili Škote, koji su već nakon 10 minuta gubili s 0-2.

Kazahstanci su tek 117. reprezentacija na FIFA ljestvici, na prošlim kvalifikacijama za SP 2018 nisu ubilježili nijednu pobjedu, a u četvrtak su došli do jedne od najvećih pobjeda u povijesti protiv vrlo slabih Škota. Prvi udarac u okvir kazahstanskog gola škotski nogometaši uspjeli su uputiti tek u 65. minuti susreta...

Zanimljivo, ovo je bila tek četvrta pobjeda Kazahstanaca u posljednjih 40 natjecateljskih utakmica. Tri pobjede upisali su protiv Andore, Latvije i Farskih Otoka.

Golove su za Kazahstance dali Pertsukh (6), Vorogovskij (10) i Zainutdinov (51).

U ovoj skupini kasnije igraju Cipar - San Marino (18 sati) i Belgija - Rusija (20.45).

26. travanj 2024 14:27