CROPIX
HRVANJE

LOŠ DAN ZA HRVATE NA SVJETSKOM PRVENSTVU U BUDIMPEŠTI Hrvatski reprezentativci bez pobjede u prvim borbama

Piše: HinaObjavljeno: 26. listopad 2018. 15:21

Hrvatski reprezentativci u hrvanju grčko-rimskim načinom, brončani s posljednjeg EP-a Ivan Lizatović (do 60 kg) i Danijel Janečić (do 67 kg) nisu imali uspjeha na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti ubilježivši poraze u prvim borbama.

Ivana Lizatovića je tehničkom nadmoći (9-0) pobijedio Uzbekistanac Firuz Tuhtajev u kvalifikacijskom kolu pa je za 30-godišnjeg Zagrepčanina, koji je prošle godine u Novom Sadu osvojio broncu na EP-u, nastup na ovom SP-u završen.

Danijel Janečić nije imao sreće sa ždrijebom, ali ima šansu još jednom izaći na strunjaču. Naime, u šesnaestini finala je našeg reprezentativca tehničkom nadmoći ( 9-0) pobijedio Subotičanin Davor Štefanek, aktualni olimpijski pobjednik i bivši svjetski prvak. Uspije li se srbijanski reprezentativac probiti do finala, Janečić će ući u repasaž koji je na rasporedu u subotu.

Istog će dana na strunjaču i posljednji hrvatski predstavnik, olimpijac iz Rio de Janeira Božo Starčević u kategoriji do 77 kg.

24. travanj 2024 17:00