HT PREMIJER LIGA

CIBONA U DRAŽENOVU DOMU SLAVILA SA PLUS 30 PROTIV FENJERAŠA BOSCA 16-godišnji Roko Prkačin upisao prvi double-double u dresu Vukova

Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 05. veljača 2019. 20:45

Cibona - Bosco 94: 64(21:19, 27:10, 19:22, 27:13)

Cibona je i nakon 14. kolo usamljena na vrhu ljestvice HT Premijer lige, fenjeraš Bosco mogao je parirati Vukovima samo do polovice druge četvrtine, pa je domaćin upisao pobjedu od sigurnih 94:64.

Ivan Velić nije koristio usluge jedino Josipa Bilinovca, a dobra je spoznaja kako su dva najbolja strijelca za Vukove bili dva najmlađa igrača, Roko Prkačin i Krešo Ljubičić. Prkačin, kojemu je samo 16 godina, upisao je rekord svoje jednomjesečne karijere u seniorima Cibone, pa je za 27 minuta (samo je Fran Pilepić odigrao minutu više kod Vukova) na parketu upisao 14 poena, uz šut 6-10, uključujući jednu tricu, skupio 11 skokova, dva asista i tri ukradene lopte.

Krešo Ljubičić, kojemu je 20 godina također je ubacio 14 poena (uz šut 4-8), uz dva skoka i asist za 18 minuta igre.

I tako će činjenica da je Roko Prkačin upisao prvi, svakako ne i posljednji double-double u svojoj karijeri u Ciboni, ostati kao jedini spomen ove jednosmjerne utakmice pod Tornjem.

19. travanj 2024 19:30