PRVENSTVO HRVATSKE

Piše: HinaObjavljeno: 30. studeni 2017. 21:51

U derbiju 8. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je svladao Cibonu sa 76-66 (19-19, 23-21, 8-13, 26-13), a Tornado je s tribina odao počast generalu Slobodanu Praljku.

Tijekom prvoga poluvremena Zadrani su stalno bili u laganom vodstvu, no u prvih sedam i pol minuta treće četvrtine domaći igrači postigli su tek četiri poena pa je Cibona preuzela vodstvo povevši sa 51-46. Ipak, u četvrtoj četvrtini Zadar je smogao snage za preokret, sve do sredine posljednje dionice susret je bio neizvjestan, rezultat je bio 61-61, a onda je Zadar ostvario seriju 9-1 kojom je prelomio susret na svoju stranu.

Kristijan Krajina je sa 21 košem i osam skokova bio najefikasniji kod Zadra, Ive Ivanov je dodao 14, dok je Luka Žorić sa 16 pogodaka i 10 skokova predvodio Cibonu.

Zadar sada ima omjer pobjeda i poraza 6-1 uz utakmicu manje, a Cibona 4-3 uz također utakmicu manje.

Na vrhu je Cedevita sa 7-0.

16. travanj 2024 10:01