Piše: HinaObjavljeno: 28. veljača 2019. 23:40

ZADAR - CIBONA 79: 76 (22:16, 17:28, 27:17, 13:15)

ZADAR: Bašić 4, Marić, Žorić 16, Krajina 2, Dašić 10, Vuković 11, Brzoja 12, Špralja 3, Erslan, Paleka, Božić 21, Planinić.

CIBONA: Bilinovac 3, M. Ljubičić 2, Rogić 5, Marić 3, Bundović 6, Gilbert 11, Novačić 10, Prkačin 3, Rozić 10, K. Ljubičić 13, Pilepić 1, Markota 9.

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 2.100. Suci: Dožai, Vovk i Terlević.

Košarkaši Zadra pobijedili su Cibonu u Višnjiku 79:76 u derbiju hrvatske Premijer lige.

Bila je to treća ovosezonska pobjeda Zadra u ogledima sa Cibonom. Iako su domaćini igrali bez Amerikanaca, budući je William Magarity suspendiran zbog dopinga, a Mario Little se nije vratio s produljenog odmora, domaćine to nije omelo.

Cibona je na poluvremenu vodila s pet koševa razlike, ali u nastavku je došlo do preokreta čim su domaćini podigli razinu obrane, presjekli nekoliko napada, a Mislav Brzoja i Luka Božić su počeli pogađati za tri poena.

Najfikasniji kod Zadra bio je Božić s 21 poenom, a kod Cibone Ljubičić s 13.

20. travanj 2024 11:19