Jure Miskovic / CROPIX
TEŠKO IZBORENA POBJEDA

KRENULI SU LOŠE, ALI SU SE PRIBRALI: Zadrani izbjegli katastrofu u riječkom zaleđu, Škrljevčanima presudio Riječanin u gostujućim redovima

U uvodnoj utakmici 12. kola HT Premijer lige košarkaša Zadrani su kao gosti na Mavrincima pobijedili momčad Adria Oil Škrljeva rezultatom 79:72.
Piše: Patrik MršnikObjavljeno: 13. prosinac 2019. 20:59

ADRIA OIL ŠKRLJEVO 72

ZADAR 79

(23:18, 16:19, 20:22, 13:20)

ČAVLE Dvorana Mavrinci. Gledatelja 250. Suci: Jovović (Velika Gorica), Gracin i Reić (oba Zagreb)

AO ŠKRLJEVO: Pandurić 16p, Mandić 18p, 5as, Vucić 5p, 5sk, Cvitković, Boban 5p, 12sk, 4il, Batur 9p, 7sk, 4as, 3ul, Kolić, Riewer 5p, 3sk, 4as, Bjelanović 2p, Robertson 12p, 3sk, 3il. Trener: Damir Rajković

ZADAR: Uljarević, Allen 14p, 4sk, 5as, 4il, 3ul, Ivanov 14p, 4sk, Palokaj 2p, Vuković 19p, 6sk, Mavra 7p, 4sk, 6as, Fundić 2p, Planinić 2p, Keller 12p, Gilbert 7p, 8sk, 3as. Trener: Danijel Jusup

Neočekivano dobro, ali i pozitivno krenuo je domaćin u utakmicu u kojoj je "samo" trebao proći s manje od 59 poena minusa, koliko mu je prije tjedan dana napravila Cibona. Zadar je rijetko vodio, ponajviše zbog velike dominacije Škrljevčana u skoku. Novi dvojac Mandić-Robertson je svoju zelenu epohu počeo vrlo dobro, bivši igrač Zaboka već je za sedam minuta imao osam ubačaja, dok je centar s Grenade prekršajima punio gosta kojem je nedostajala klasična "petica". Do te, sedme minute i prvog Jusupovog time-outa kod 17:15 Škrljevčani su već imali šest napadačkih skokova, koliko i Zadrani ukupno. Tako je Antonio Boban već do poluvremena bio na pet ubačaja i čak 10 skokova, što mu je bila jedna od partitura karijere.

Škrljevo je vodilo s maksimalnih 25:18 na samom startu druge, Zadrani se vraćaju serijom 13:5 i opet kratko vode (30:31). Ipak, period se za njih ne završava u plusu. Veliki pokazatelj njihove loše igre u prvom dijelu je tehnička pogreška Karla Uljarevića, dojučerašnjeg igrača AO Škrljeva koji je bez razloga izgubio živce prilikom jedne sudačke odluke na njegovu štetu.

Bilo je pitanje može li domaćin bez Barnjaka (tri mjeseca out!) i Vrkića nastaviti na isti način i u drugih 20 minuta. Baturova trica (42:37) dala je to naznačiti, ali su se Boban i Robertson ubrzo našli u problemima s osobnim pogreškama. Slično je zadesilo i zadarskog "tornja" Kellera, ali posljednje najveće vodstvo domaćih bilo je 46:40. Dok je Škrljevo gubilo na intenzitetu i energiji, Zadar je, baš u trenutku treće četvrtine kada su pripadnici Tornada ušli u dvoranu, počeo rasti. Istina, tada je tajnik AO Škrljeva Alen Miculinić putem razglasa upozorio Zadrane da bi zbog njihovog uvredljivog navijanja utakmica mogla biti prekinuta, ali to njihove pulene nije previše omelo.

Vukovićev vanjski šut i tri trice u nastavku držale su Zadrane u prednosti prilikom rezultatske klackalice koja je trajala do završnih minuta. Kad je bilo "stani-pani", gosti su preko Vukovića, inače Riječanina uz Allenovu tricu stigli do dotad najvećih 64:71. Prednost je rasla, a kvaliteta Zadra ipak došla do izražaja. Bila je to njihova pobjeda uoči najvećeg hrvatskog derbija s Cibonom u sljedećem kolu. Škrljevčani su mislima već u Dubravi...

24. travanj 2024 11:25