Ante Baranic / CROPIX / CROPIX
DERBI KOLA

MLADI ZAGREPČANI NISU SE SNAŠLI NA BALDEKINU Jolly nakon Cibine i Zadra srušio i Cedevitu

Piše: Davor TrutinObjavljeno: 29. studeni 2016. 15:30

U derbiju kola Jolly je slavio protiv mlade momčadi Cedevite koja kao da je prespavala prvih 15-ak minuta susreta. Nisu se još ni svi smjestili na svoja mjesta na Baldekinu a domaćin je poslije nepune četiri minute imao prednost 16:1, koja je konstantno rasla iz minute u minutu. Činilo se da će Lutzova ekipa doživjeti pravi debakl protiv raspoloženog Jollya koji je u prvoj četvrtini zabio pet trica, dok su Zagrepčani imali sedam izgubljenih lopti u tom razdoblju.

U drugoj četvrtini slika se na perketu nije ništa promijenila, dapače u 17. minuti Šibenčani su imali i najveću prednost od čak 26 razlike (42:16). U trećoj četrtini Cedevita se ipak sredila, i u svega tri minute postigli su 15 koševa i ekspresno su prepolovili Jollyjevu prednost. U tim trenucima raspucali su se Cedevitini talenti Musa i Bundović, a pred kraj četvrtine Cedevita je stigla na samo pet koševa zaostatka (60:55).

Podigli su gosti razinu agresivnosti u obrani a u napadu im je pogodovalo to što je Jolly imao peh s ozljedom čvrstog Brkića. Odluka o pobjedniku pala je u posljednjih 10 minuta: a u naslovnim ulogama bili su Amerikanci. Jollyev Scott preuzeo je apsolutno sve u svoje ruke i asistencijama i tricama održao je Jolly u utakmici, a Cedevitin američki košarkaš Hopson je od svojih 27 poena čak 25 postigao u drugom dijelu. No, ni njegova sjajna partija nije pomogla Cedeviti da izbjegne drugi poraz u sezoni A-1 lige. A šibenski prvoligaš nakon Zadra i Cibone skinuo je skalp i trećem ABA ligašu naznačivši visoke ambicije ove sezone.

Hopson 27 (4-6), Vučić (0-2), Rogić 10, Ramljak, Mikšić. TRENER: Danijel Lutz.

--------------------------------------------------------

Jolly JBS 84

Cedevita 78

(29:9, 17:19, 21:29, 17:21)

ŠIBENIK Dvorana Baldekin. Gledatelja 500. Suci: Jurčević, Vulić i Živaljić.

JOLLY JBS: Scott 14 (2-3), Klepo, Došen 3, Markulin 17 (1-1), Marić 3, Bilinovac 11 (3-6), Papac 5 (1-2), Perković, Novačić 17, Brkić 10, Špralja 4, Vladović. TRENER: Ivan Velić.

CEDEVITA: Bajo 3 (1-2), Zebić, Lončar, Bundović 19 (3-4), Musa 17 (6-6), Buljević 2 (2-2), Hopson 27 (4-6), Vučić (0-2), Rogić 10, Ramljak, Mikšić. TRENER: Danijel Lutz.

26. travanj 2024 12:11