Snimio: Miljenko Karacic
MLADA NADA

SKANDIRANJE 'TONI, TONI' NIJE SE U TOJ DVORANI ČULO JOŠ OD VREMENA KUKOČA Veliki talent HR košarke sam okrenuo utakmicu, a ispraćen je ovacijama

Piše: Davor BurazinObjavljeno: 03. prosinac 2019. 21:58

SPLIT – HELIOS SUNS 90:79 (17:24, 30:18, 21:16, 22:21)

SPLIT – Dvorana KK Split. Gledatelja. Suci: Saša Babić (BiH), Luka Kardum (Hrvatska), Miha Mauer (Slovenija).

SPLIT: Perković 35p, 3s, 6a, Kedžo 13p, 6s, 5a, 3il, Gabrić 11p, 5s, Cunningham, Runjić 3s, Marčinković 21p, 6s, 11a, 3il, Šarić 4, Bajo 3p, 3s, Kovačević, Vrgoč 3, Morris 3a, Rikić. Trener: Ante Grgurević.

HELIOS SUNS: Konjević 8p, 3s, Šikanić, Radovčić 24p, 4a, Prepelić, Pelko 5, Bratec 4, Oman 6, Šantelj 2, Mahkovic 24p, 5s, 6a, 3il, Florveus 6p, 4s, Strel. Trener: Dejan Jakara.

Nakon tko zna kojeg katastrofalnog otvaranja (0:8, 2:17, 6:24) ove sezone, Split je opet uspio pronaći put do pobjede. Tih minus 18 iz 7. minute serijom 16:0 bilo je gotovo anulirano u 11. minuti (22:24), tricom Vrgoča u 14. minuti Žuti su poveli (31:30). Povratak je kreirala mahom „druga petorka“ (Kedžo, Gabrić) na čelu s briljantnim Tonijem Perkovićem, koji se zaustavio na 35 koševa.

Uglavnom iz prodora, ponekad je izgledalo kao da igra protiv juniora. Iako je nakon odlaska Tonija Kukoča s Gripa 1991. godine, u žutom dresu igralo nekoliko Tonija, Perković je prvi kome se, u više navrata skandiralo:

- Toni, Toni, Toni!!!

Na Perkovićev pogon domaćin je otvorio treću dionicu s 9:0 za 56:42, Helios Sunsi nisu mogli doći do daha, pogotovo nakon 61:44 u 26. minuti.

Tek kad su Žuti očekivano stali, gosti su zaprijetili i primakli se na pet razlike, ali to je samo ponovo zapalilo Perkovića, koji je ovacijama ispraćen s parketa u 37. minuti kod 86:67. Koliko je energije unio u ovu utakmicu, pokazali su grčevi u desnoj nozi. Perković je utakmicu karijere završio s 35 koševa (šut 14-18).

U posljednje dvije minute zaigrao je i Maj Kovačević, jedanaest mjeseci nakon što mu je na treningu stradalo koljeno (meniskus). U slavljeničkoj atmosferi plavokosi je Slovenac dočekan frenetičnim pljeskom.

- Stvarno su nas stisnuli na početku, previše puta nam se to dogodilo – rekao je Perković. – Ipak smo izvukli pobjedu. Da, ovo je moj rekord, ali nije mi to važno. Važna je pobjeda. Svaka je bitna, malo smo lošije krenuli, sada smo na 5-5, a mi spadamo u vrh ove lige.

14. travanj 2024 08:32