Jure Miskovic / CROPIX
LUDI KOŠARKAŠKI RITAM

ZADRU DALMATINSKI DERBI U UTAKMICI DVA UMORNA RIVALA: Jusup je svoje odmarao za nedjelju, Splićani su odigrali dvije u periodu od 24 sata

Piše: Dražen ŽuraObjavljeno: 17. siječanj 2020. 21:12

ZADAR 92

SPLIT 74

(15:23, 21:12, 32:14, 26:25)

ZADAR Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 1500. Suci: Jovović (Zagreb), Kardum i Gracin (Šibenik).

ZADAR: Ivanov 6, Ahmed 5, Palokaj 5, Vuković 8, Junaković 23, Fundić, Planinić 14, Keller 12, Gilbert 10, Uljarević 9.

SPLIT: Perković 11, Washington 12, Rebić 1, Kedžo 8, Gabrić 10, Runjić 2, Bajo 11, Kovačevič, Vrgoč, Morris 10, Vranković 9.

Svoju misiju odmaranja, uoči važne nedjeljne utakmice s Igokeom u ABA ligi, Zadar je odradio neokrznut u nekad zvanom dalmatinskom derbiju sa Splitom. Danijel Jusup je sebi dozvolio luksuz, pa je na tribinama ostavio Allena, Mavra je i dalje pod virozom, dok je Fundić sudjelovao samo u zagrijavanju.

Istina, Splićanima nije bilo lako u manje od 24 sata odigrati dvije utakmice, iako su u jednom dijelu dvoboju bili dostojan suparnik i to isključivo u prvom poluvremenu. Za više nisu imali snage.

Povratak iz svlačionice na parket doveo je neku drugu, rastrčaniju, borbeniju, orginiziraniju domaću momčad. U tren su napravili seriju 15:0, gosti su padali kao čunjevi u kuglanju, čak je i Akoš Keller uspio po drugi put na utakmici "zakucati", što je publika znala pozdraviti. Split je svoj prvi poen u drugom poluvremenu dao u 25. minuti, od dva slobodna bacanja Bajo je pogodio jedno.

I Ahmed je zaradio ovacije jer se nakon 22. minute provedene na parketu upisao u strijelce.

Mnogi su puno više očekivali od "drniškog orla 2", Vrankovića, međutim, Antonio se izgubio pod "krilima" mladog Planinića.

Umor od dugog putovanja iz Sarajeva očito je imao podosta utjecaja na goste, a sve je to zadarska momčad znala obilato naplatiti, pa je njihova prednost rasla gotovo pa svakim novim napadom.

24. travanj 2024 05:40