Damir Krajac / CROPIX
6. KOLO ABA LIGE

CRVENA ZVEZDA UVJERLJIVA PROTIV CEDEVITE U DERBIJU ABA LIGE Zagrepčani u Beogradu doživjeli već četvrti poraz ove sezone

U derbiju 6. kola ABA lige košarkaši Cedevite izgubili su uverljivo u Beogradu od Zvezde sa 79-94.
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 04. studeni 2018. 00:20

Cedevita i Crvena zvezda su, kaže se, veliki rivali u regionalnim okvirima, što proizlazi iz činjenice da hrvatski prvak već godinama ima ambiciju osvojiti ABA ligu koju je pak prvak Srbije osvajao tri puta. I onda je još u subotu Zvezda dobila Cedevitu i deseti put u posljednjih 12 susreta. Toliko o rivalstvu...

Dalje, u dvorani Aleksandar Nikolić, negdašnjem Pioniru se igrao, također kažu, derbi 6. kola ABA lige. Da bi Zvezda u utakmicu krenula sa 13:3, do poluvremena izgradila 19 razlike, a sredinom treće četvrtine otišla i preko 20 razlike dok su Dobrić, Baron i Ragland nemilice trpali koš momčadi Slavena Rimca. Toliko o derbiju...

I tako se Cedevita s turneje na kojoj je povezala gostovanja u Bursi i Beogradu vraća s dva poraza od kojih je potonji prilično bolan jer je označio "spuštanje na zemlju" nakon što je pobjeda protiv Budućnosti na Velesajam donijela nešto dobrog raspoloženja. Međutim, posao za novog trenera Slavena Rimca ni u kojem slučaju neće biti lagan, čak ni s Jacobom Pullenom koji je u svom povratničkom debiju za Cedevitu pokazao zavidnu sportsku formu s obzirom da mu je ovo bila prva utakmica nakon pet mjeseci. Pullen je u Beogradu donio poene, što će mu biti primarni zadatak i u nastavku sezone, u tom dijelu je više nego u posljednjim utakmicama pridonio onaj od kojeg se to i očekuje - James Bell, ali Cedevita ukupno nije izgledala kao momčad barem blizu razine na kojoj je Crvena zvezda. Ni na jednom kraju terena. A kako je vidio ono što su na parketu ponudili njegovi stranci, Rimac je "objasnio" tako da je zatvorio utakmicu s petorkom Katić, Perković, Bošnjak, Ramljak i Stipanović.

20. travanj 2024 10:32