Ranko Suvar / CROPIX
4. KOLO ABA LIGE

Piše: HinaObjavljeno: 21. listopad 2018. 23:25

U susretu 4. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC "Dražen Petrović" svladala Cedevitu sa 78-75 (14-21, 22-21, 19-15, 23-18).

U zagrebačkom derbiju Cibona je stigla do prve ovosezonske pobjede u regionalnom natjecanju zahvaljujući tricama Igora Marića i Marka Ljubičića kojima su zaostatak 70-71 minutu i pol prije kraja pretvorili u prednost 76-73 na ulasku u posljednju minutu.

Benite je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja za Cedevitu 20 sekundi prije kraja i tako smanjio na 76-74 da bi Marić pogodio oba slobodna bacanja kojima je Cibonu odveo do prednosti 78-74. U posljednjem napadu Cedevite Ljubičić je dvije sekunde prije isteka vremena nepotrebno napravio osobnu pogrešku na Maggetteu kada je ovaj šutirao za tricu. Srećom po Cibonu Amerikanac je bio neprecizan pa je dobio tek tri slobodna bacanja. Prvo je pogodio, drugo slučajno, a treće namjerno promašio, no lopta je pripala Ciboni, a samim time su "vukovi" uspjeli upisati prvu pobjedu.

Marić je sa 22 koša predvodio Cibonu, dok je James Bell sa 17 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite.

I Cibona i Cedevita nakon četiri kola imaju omjer pobjeda i poraza 1-3.

Ranije u nedjelju Zadar je pretrpio i četvrti poraz izgubivši na vlastitom parketu od Mornara iz Bara sa 83-93 (27-18, 16-29, 18-20, 20-26). Zadrani su dobro otvorili utakmicu, no već u drugih 10 minuta gosti iz Crne Gore su preuzeli kontrolu rezultata, a u trećoj četvrtini je Mornar uspio izgraditi i prednost od 10-ak koševa. Ipak, Zadar se uspio primaknuti na samo tri poena razlike (71-74) sredinom četvrte četvrtine, ali potom je uslijedila gostujuća serija od 13-0 koju je s dvije trice pokrenuo Antabia Waller kojom je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Malcolm Grant je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Zadra, Luka Božić je dodao 19 poena, dok je Waller sa 19 ubačaja predvodio Mornar.

Nakon četiri odigrana susreta Zadar je na omjeru pobjeda i poraza 0-4, a Mornar na 2-2.

20. travanj 2024 15:56