CROPIX
ABA LIGA

HRVATSKI KLUBOVI DO MAKSIMALNOG UČINKA Vrlo vrijedna pobjeda Zadra na gostovanju u Srijemskoj Mitrovici!

Piše: HinaObjavljeno: 05. prosinac 2017. 00:18

Košarkaši Zadra ostvarili su vrijedu pobjedu 73-71 (24-21, 21-14, 11-19, 17-17) na gostovanju kod Mege Bemax u Srijemskoj Mitrovici u utakmici 10. kola regionalne ABA lige pa su hrvatski klubovi u ovom kolu ostvarili maksimalne tri pobjede.

Zadrani su nakon odlično odigranog prvog poluvremena imali deset koševa prednosti (45-35), ali su se za pobjedu morali žestoko boriti u neizvjesnoj završnici.

U njoj su igrači Aramisa Naglića pokazali puno više mirnoće i preciznosti te su zasluženo odnijeli dva boda s teškog gostovanja na kojem nikada prije nisu uspjeli pobijediti. Domaći su u posljednju minutu ušli s minimalnim vodstvom (69-68), imali su i loptu, ali je Joshua Bostic ukrao i omogućio kontru u kojoj je Ive Ivanov donio prednost Zadru. Nakon propuštenog napada Mege Luka Božić je pogodio oba slobodna bacanja za 72-69. Domaći su potom propustili još jedan napad, a Lovre Bašić je jednim pogođenim bacanjem potvrdio pobjedu.

Strijelce Zadra predvodio je Bostic sa 27 koševa i šest skokova. Ivanov je postigao 14 poena uz šest skokova, a Luka Božić ubacio 11 koševa uz pet skokova. Najbolji strijelci Mege bili su Fundić sa 17 i Rebić sa 16 koševa.

Na ljestvici vodi Budućnost (9-1), ispred Cedevite (7-3) i Crvene zvezde (7-2). Cibona je sedma, a Zadar deveti s istim učinkom od četiri pobjede i šest poraza. Na začelju je skopski MZT s učinkom 2-8.

19. travanj 2024 22:25