CROPIX
ABA LIGA

IPAK ZASLUŽENO SLAVLJE U ZAGREBU Cedevita se dugo mučila pa na kraju ipak slomila otpor Makedonaca

Piše: HinaObjavljeno: 24. veljača 2017. 23:30

Košarkaši Cedevite u prvom su dvoboju 24. kola regionalne ABA lige na svom terenu jedva pobijedili makedonski sastav Karpoš Sokole sa 81-77 (14-20, 22-19, 25-20, 20-18).

Cedevita je uspavano ušla u utakmicu iako je protiv istog ovog suparnika ranije u sezoni doživjela neočekivani poraz u Skoplju. Karpoš je uveo utakmicu u svoj ritam i povela sa 20-11 u prvoj četvrtini. Ipak, ponajviše zahvaljujući energičnom Marku Arapoviću Cedevita je uhvatila priključak u drugoj četvrtini, a u trećoj napokon stigla i do vodstva.

Kada je prednost domaćih sredinom posljednjeg dijela narasla na 69-62 činilo se kako je otpor gostiju napokon slomljen, ali Šepa i Labović su tricama ekspresno vratili Karpoš u igru, a utakmica je bila otvorena sve do minutu i pol prije kraja kada je bilo 78-77. Krušlin je tada pogodio tricu za 81-77, a u sljedećem napadu Terajkovski nije uspio odgovoriti pa je hrvatski prvak stigao do očekivanog uspjeha.

Marko Arapović sa 16 i Miro Bilan sa 14 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Dragan Labović sa 27 i Dominik Mavra sa 18 ubačaja predvodili Karpoš.

Cedevita je druga na ljestvici sa 18 pobjeda i šest poraza, dok je Karpoš deveti s omjerom 9-15.

16. travanj 2024 09:26