Ronald Gorsic / CROPIX
OSMO KOLO ABA LIGE

KOŠARKAŠI CEDEVITE NASTAVILI SJAJAN NIZ POBJEDA I U ABA LIGI Zagrepčani odradili još jedno sjajno gostovanje i vratili se u Zagreb s velikih plus 14!

Košarkaši Cedevite pobijedili su u 8. kolu regionalne ABA lige u gostima FMP s 95-81 (25-16, 22-19, 26-19, 22-27)
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 17. studeni 2018. 20:21

Nakon Berlina gdje je ALBA razbijena već u prvoj četvrtini, Cedevita je u Železniku na vrlo sličan način svladala FMP u 8. kolu ABA lige te je hrvatski prvak ovom pobjedom konačno stigao do 50-postotnog učinka (4-4) u regionalnom okruženju.

Nakon što su uvodnih 6:2 Elgin Cook i Andrija Stipanović (iskombinirali prvih 11 poena Cedevite) pretvorili u vodstvo koje je od osme do 16. minute samo raslo (najviše +18), u završnici prvog i na početku drugog dijela se ta prednost počela otapati.

Međutim, Cedevita nije dozvolila da joj FMP ozbiljnije zaprijeti, odnosno nije to dopustio Vitor Benite koji je nanizao četiri trice u razdoblju od šest minuta, a još jednu je u završnici treće četvrtine stavio Ivan Ramljak pa je zagrebačka momčad u posljednjih deset minuta ušla sa +19 i preostalo je samo mirno zatvoriti utakmicu.

Bila je ovo ukupno četvrta uzastopna pobjeda Cedevite, u samo 11 dana pred Rimčevom momčadi oružje su položili redom Limoges, Igokea, ALBA i sada FMP.

ABA LIGA, 8. KOLO: Igokea - Olimpija 115:105, Crvena zvezda - Mornar (sub, igrano kasnije), Krka - Mega (ned, 17.00), Budućnost - Partizan (ned, 19.00), Cibona - Zadar (pon, 18.00). (tod)

19. travanj 2024 07:30