Jure Miskovic / CROPIX / CROPIX
ABA LIGA

SLAVLJE NA VIŠNJIKU U NEOBIČNO DUGOJ UTAKMICI Zadar slomio FMP i izjednačio se s Partizanom na ljestvici

Piše: HinaObjavljeno: 16. siječanj 2018. 00:17

Košarkaši Zadra u svojoj su dvorani na Višnjiku svladali FMP sa 83-77 (22-25, 19-19, 25-12, 17-21) u posljednjoj utakmici 16. kola regionalne ABA lige.

Gosti su na poluvremenu imali tri koša prednosti (44-41), ali su Zadrani odličnom trećom dionicom (25-12) preokrenuli dvoboj. U 33. minuti domaća je momčad stigla i do +15 (73-58), ali je tada kod Zadrana nastupila realizatorska kriza, u kojoj su pet minuta ostali bez koša, pa se FMP serijom 11-0 približio na samo četiri koša zaostatka.

Ipak, preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u završne tri minute Zadrani su spriječili potpuni preokret te na kraju slavili sa 83-77. Ive Ivanov sa 18 koševa i Luka Božić sa 17 poena bili su najbolji strijelci Zadra, dok je goste sa 17 koševa predvodio Filip Čović.

Zadar se osmom pobjedom izjednačio sa Partizanom i sada je na šestom mjestu, s pobjedom manje od četvrtoplasiranog Mornara, koji sljedećeg ponedjeljka gostuje u Zadru u 17. kolu. Vodeća Budućnost ima učinak 14-2, Crvena zvezda je druga sa 13-3, a Cedevita treća sa 12-4. Cibona je s učinkom 6-10 na devetom mjestu.

23. travanj 2024 15:38