Jure Miskovic / CROPIX / CROPIX
BLIJEDO IZDANJE

TEŽAK PORAZ U SRBIJI Zadar potopljen u Beogradu, fantastični Čović predvodio domaćina

Piše: HinaObjavljeno: 16. prosinac 2016. 21:14

U susretu 14. kola regionalne ABA lige Zadar je na gostovanju u Beogradu izgubio od FMP-a 77-94 upisavši deveti poraz.

Zadar je odigrao solidno prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodio 44-43, no u nastavku se igra hrvatskog sastava raspala. Drugi dio igre FMP je dobio 51-33 za uvjerljivih +17 na kraju susreta.

Domaćine su do četvrte pobjede predvodili Filip Čović sa 30 koševa i 10 asistencija, te Dragan Apić sa 22 koša i šest skokova. Kod Zadra najefikasniji su bili Ivan Marinković sa 21 i Boris Barać sa 17 koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi Cedevita i Cibona igraju u nedjelju. Cibona na svom parketu dočekuje Igokeu, dok Cedevita gostuje u Podgorici kod Budućnosti.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 13 pobjeda, Partizan je drugi sa 10 pobjeda i tri poraza, a identičan skor ima i Budućnost. Cedevita je četvrta (9-4), a Cibona peta (9-4). Zadar je deveti (5-9), a na začelju je Karpoš Sokoli (3-10).