CROPIX
OKRŠAJ U ABA LIGI

ZADAR NAKON 13 GODINA BLIZU POBJEDE NAD PARTIZANOM, NO IPAK PAO U BEOGRADU Skupina Grobara nastavila rat i prepucavanja povicima: Gdje su vam Hrvati?!

Piše: HinaObjavljeno: 04. siječanj 2018. 21:22

Košarkaši Zadra u susretu su 15. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Beogradu od Partizana 87-95 (18-20, 23-18, 22-39, 24-18).

Po Zadrane je kobna bila treća četvrtina, nakon što su na poluvrijeme otišli s prednosti 41-38 dopustili su domaćima da za samo tri minute ostvare seriju 15-3 kojom su preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli sa 53-44. Zadarsko propadanje u trećem dijelu nastavilo se sve do 28. minute kada je Partizan imao 19 koševa razlike (70-51).

Ipak minutu i pol prije kraja Zadar se uspio primaknuti na 91-85 uz napad, ali je tada Preston Knowles bio neprecizan da bi u sljedećem napadu Partizana dosuđen sumnjivi prekršaj Domagoja Vukovića na Đorđu Gagiću nakon kojega je Vuković zbog prigovora dobio i tehničku pogrešku pa su domaći iskoristili tu situaciju za bijeg na 95-85.

Joshua Bostic je sa 27 koševa bio najefikasniji kod Zadra, dok je Nigel Williams-Goss ubacio 22 poena za Partizan. Nakon 15 odigranih susreta i Zadar i Partizan imaju po sedam pobjeda i osam poraza.

Susret se istaknuo i prepucavanjima navijača Partizana na tribinama dvorane, a sve se odnosilo na nedavni nogometni derbi Partizana i Crvene zvezde. Policija je odvojila zaraćene frakcije navijača Partizana pa se s jedne moglo čuti: 'Gdje su vam Hrvati', a s druge: 'Gdje su vam cigani'.

Rat za južnu tribinu navijača Partizana nastavlja se, dakle, i na ostalim borilištima, a srpski mediji ističu kako je sve skupa dobilo novi obrat jer je navijanje među odvojenom skupinom koja želi preuzeti tribinu vodio bivši vođa Miloš Radisavljević zvani Kimi, koji je dugo izbivao nakon zatvora i bijega od vlasti.

19. travanj 2024 23:24