Bruno Konjevic / CROPIX / CROPIX
ABA LIGA

ZAMALO VELIKO IZNENAĐENJE U ZAGREBU Cedevita u katastrofalnoj šuterskoj večeri jedva svladala Megu, Musa opet najbolji, poraz Cibone u Beogradu

Piše: HinaObjavljeno: 20. siječanj 2018. 20:09

Košarkaši Cibone u susretu su 17. kola regionalne ABA lige izgubili u Beogradu od Partizana sa 69-80 (17-17, 26-23, 16-21, 10-19).

Cibona se u Beogradu dobro držala gotovo pune tri četvrtine, no u posljednjih 10 minuta još jednom je do izražaja došla najveća boljka zagrebačkog sastava ove sezone, a to je premalen broj kvalitetnih igrača. Kada se starteri umore, u završnici im ponestaje svježine, a to rezultira suparnikovim odvajanjem.

Marko Tomas sa 22 i Luka Žorić sa 15 koševa bili su najučinkovitiji kod Cibone, dok su Novica Veličković sa 23 i Nigel Williams-Goss sa 13 ubačaja predvodili Partizan.

Cibona je pala na omjer pobjeda i poraza 6-11, dok je Partizan na 9-8.

Ranije u subotu Cedevita je u neizvjesnoj završnici uspjela svladati Mega Bemax sa 75-73 (19-14, 14-19, 18-24, 24-16). Cedevita je do pobjede protiv Mege stigla usprkos katastrofalnoj šuterskoj večeri, pogodila je samo četiri od 27 pokušaja za tricu, ostvarivši preokret u posljednjoj četvrtini. Gosti iz Sremske Mitrovice su u 28. minuti imali 10 koševa prednosti 855-45), no tada je Andrija Stipanović uspio poentirati uz dodatno slobodno bacanje nakon skoka u napadu, da bi Damir Markota u sljedećem napadu pogodio jednu od rijetkih trica za smanjenje na 55-51. U posljednjih 10 minuta Cedevita je vrlo brzo nadoknadila preostali zaostatak, ali je serijom pogrešaka pružila priliku gostima da ostanu u igri do samoga kraja.

Džanan Musa je sa 14 koševa bio najefikasniji kod Cedevite, Demetris Nichols je dodao 13, dok je Gruzijac Goga Bitadze sa 23 ubačaja predvodio Megu.

Cedevita je sada na omjeru pobjeda i poraza 13-4, a Mega Bemax na 5-12.