AFP
NBA LIGA

Bogdanović najbolji u porazu Netsa - hrvatski košarkaš Miamiju ubacio 22 poena

Kao i prije osam dana protiv Orlando Magica, Bogdanović je ubacio 22 koša uz odličan šut iz igre od 8-11 (trica 4-5), slobodna bacanja je gađao 2-2
Piše: ArhivaObjavljeno: 18. studeni 2014. 09:22

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović sa 22 pogotka izjednačio je svoj najbolji učinak u karijeri u NBA ligi, ali niti to nije bilo dovoljno Brooklyn Netsima da prekinu niz poraza, oni su po četvrti put zaredom pognutih glava napustili parket izgubivši u ponedjeljak na svom terenu od prošlosezonskih finalista Miami Heata sa 83-95.

Kao i prije osam dana protiv Orlando Magica, Bogdanović je ubacio 22 koša uz odličan šut iz igre od 8-11 (trica 4-5), slobodna bacanja je gađao 2-2, a dodao je tri skoka, te po jednu asistenciju i osvojenu loptu za čak 41 minutu provedenu na parketu i s tim je učinkom bio najbolji strijelac svoje momčadi. Time je na najbolji način odgovorio na svoju lošu izvedbu protiv Portlanda u subotu kada je ostao bez ubačaja, ali Netsi su pali na omjer pobjeda i poraza 4-6 i sada zauzimaju deveto mjesto u Istočnoj konferenciji, prvo koje ne vodi u doigravanje.

Miami je u New York stigao također s nizom od tri poraza zaredom, a najzaslužniji za prekid tog niza bio je Mario Chalmers sa 22 pogotka.

Brooklyn je na odmor otišao s pet koševa prednosti, ali u trećoj su četvrtini gosti stigli do preokreta, da bi u posljednjih 12 minuta još povećali prednost do konačnih 12 razlike.

Derbi je odigran u Memphisu gdje su domaći Grizzliesi ugostili Houston Rocketse. Obje momčadi su u susret ušle s omjerom 9-1 s kojim su dijelili vrh ljestvice, ali umjesto neizvjesne utakmice dogodila se apsolutna dominacija Grizzliesa koji su na kraju slavili sa 119-93, a tijekom susreta imali su i 36 razlike. Mike Conley (19) bio je najefikasniji kod Grizzliesa, a Trevor Ariza (16) kod Rocketsa.

Prvaci San Antonio Spursi bez problema su svladali najslabiju momčad lige Philadelphia 76-erse sa 100-75. Matt Bonner (18) bio je neočekivani najbolji strijelac Spursa, dok je Michael Carter-Williams (16) predvodio Sixerse koji još uvijek čekaju na prvu pobjedu u sezoni.

Chicago Bullsi su bez Derricka Rosea i Paua Gasola stigli do uvjerljive 105-89 pobjede na gostovanju kod Los Angeles Clippersa. Jimmie Butler (22) bio je najbolji kod Bullsa koji su utakmicu riješili serijom 25-6 krajem treće i početkom četvrte četvrtine, dok je Jamal Crawford (24) predvodio strijelce Clippersa.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Clevelandu gdje su slabašni Denver Nuggetsi svladali domaće Cavalierse sa 106-97 prekinuvši tako niz od četiri pobjede domaće momčadi. Ty Lawson je sa 24 koša i 12 asistencija bio najbolji kod Nuggetsa, a Arron Afflalo je dodao 23 poena za pobjednike. Kod Cavsa čak su četiri igrača postigla 20 ili više koševa, LeBron James 22, a Kevin Love, Kyrie Irving i Dion Waiters po 20, ali to nije bilo dovoljno za nastavak pobjedničkog niza.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

Brooklyn - Miami 83-95

Bojan Bogdanović igrao je za Brooklyn 41 minutu i postigao 22 koša (šut iz igre 8-11, trica 4-5, slobodna bacanja 2-2) uz 3 skoka, te po 1 asistenciju i osvojenu loptu

4. Oklahoma City 3 8 .273 5

5. Minnesota 2 7 .222 5