ABA liga
CIBONA POSLJEDNJA

HRVATSKI PRVAK SRUŠIO I MEGA BEMAX U BARU Cedevita umalo upropastila 22 razlike, no na kraju ipak izborila veliki finale Superkupa ABA lige!

Piše: HinaObjavljeno: 23. rujan 2017. 00:06

Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite prvi su finalisti inauguralnog Superkupa regionalne ABA lige koji se održava u Baru, oni su u polufinalu svladali Mega Bemax 99-96 (25-25, 34-20, 24-22, 16-29).

Cedevita je vrlo loše odigrala otvaranje i završnicu utakmice, no ipak je uspjela ostvariti pobjedu. Na polovici prve četvrtine gubila je 7-20, no već do kraja te dionice igre uspjela izjednačiti na 25-25.

U drugih 10 minuta hrvatski je prvak prvenstveno sjajnim šutom za tricu uspjela ostvariti prednost od 14 koševa (59-45), a pred kraj trećeg dijela imala i maksimalnih 22 razlike (81-59).

No, u četvrtoj četvrtini igrači trenera Zdovca su praktički prestali igrati, a Mega Bemax je to iskoristio i tri minute prije kraja stigao na samo tri poena zaostatka (90-87) uz napad. Srećom, mega je izgubila loptu pa je Cedevita zadržala prednost. Ipak, momčad iz Sremske Mitrovice u posljednjoj je minuti u dva navrata imala loptu kod samo jednog poena zaostatka, no niti tada se nije dogodio preokret pa je Cedevita nekako ipak uspjela sačuvati pobjedu.

Demetris Nichols s 18, Džanan Musa sa 16 i Kevin Murphy s 15 koševa su bili najefikasniji kod Cedevite, a Stefan Fundić s 18 i Dylan Ennis sa 16 poena kod Mege.

Drugi hrvatski predstavnik na Superkupu Cibona završila je na posljednjem osmom mjestu nakon što je izgubila i susret za sedmu poziciju od FMP-a 75-91 (14-22, 20-34, 16-11, 25-24). Josip Bilinovac je s 23 pogotka predvodio Cibonu, a Marko Jeremić s 18 ubačaja FMP.

U drugom polufinalu Budućnost je bila bolja od domaćina Mornara 82-65 (27-10, 19-16, 17-21, 19-18).

Finale je na programu u subotu u 21 sat.

18. travanj 2024 13:45