INDIANAPOLIS, INDIANA - NOVEMBER 27: Bojan Bogdanovic #44 of the Utah Jazz watches the action against the Indiana Pacers at Bankers Life Fieldhouse on November 27, 2019 in Indianapolis, Indiana. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Andy Lyons/Getty Images)
Andy Lyons/Getty Images

HRVATI U AKCIJI

BOGDANOVIĆ OPET SJAJAN, POVRATAK ŠARIĆA I PORAZ DONČIĆA OD 'UČITELJA' Bojanovih 16 poena za osmu pobjedu u nizu

• Sportske Novosti

• 11.01.2020. u 08:43

• Bojan Bogdanović nastavio je sa sjajnim utakmicama u NBA ligi, Dario Šarić vratio se u prvu petorku, a Luka Dončić nije uspio zaustaviti Lakerse...

Sjajnu partiju odigrao je i Bojan Bogdanović koji je bio među najboljima u osmoj uzastopnoj pobjedi svojeg Utah Jazza, odnosno 13. u posljednjih 14 utakmica.

Na domaćem parketu sada su porazili i Charlotte Hornetse 109-92, a hrvatski košarkaš je ubacio 16 poena (1/1 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2) te tome dodao tri skoka i tri asistencije za 25 minuta na parketu.

Dario Šarić vratio se u prvu petorku Phoenix Sunsa u pobjedi svoje ekipe nad Orlando Magicom (98-94). Hrvatski košarkaš je za 20 i pol minuta ubacio devet poena (2/3 za dva, 1/3 za tri, slobodna bacanja 2/2) i dodao dva skoka.

Derbi večeri NBA lige odigrao se u Dallasu, gdje je Luka Dončić sa svojim Mavericksima doživio poraz od LeBrona Jamesa i njegovih Los Angeles Lakersa. Lakersi su porazili Dallas u gostima 129-114, a Luka i LeBron su bili glavni akteri na parketu.  James je ubacio 35 poena te dodao 16 skokova i sedam asistencija, dok je Dončić postigao 25 poena, uzeo deset skokova i dodao četiri asistencije.