Zeljko Puhovski / CROPIX
EUROKUP

CEDEVITA OLIMPIJA I DALJE NE ZNA ZA POBJEDU U EUROPI Momčad Slavena Rimca posustala u nastavku uz blijede predstave hrvatskih igrača

U istoj skupini je Joventut svladao Darušafaku sa 85:82, a tricu za pobjedu sa sirenom, sa svoje polovice terena zabio je slovenski reprezentativac Klemen Prepelič.
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 17. listopad 2019. 11:56

Iako je Cedevita Olimpija u prvom poluvremenu trećeg kola Eurokupa imala i 14 poena viška u Bresci, u završnici je posustala te je talijanska momčad slavila sa 78:71 i tako momčadi koju vodi Slaven Rimac nanijela i treći poraz u tri utakmice ovoga natjecanja. Codi Miller-MyIntyre bio je najučinkovitiji kod momčadi iz Ljubljane s 21 poenom, a naši igrači bili su blijedi; Andrija Stipanović je za 17 minuta igre upisao dva poena, skupio šest skokova, podijelio četiri asista i izgubio dvije lopte, dok je Filip Krušlin za 21 minutu igre upisao dva poena, skupio dva skoka, podijelio asist i jednu loptu osvojio.

Inače, u istoj skupini je Joventut svladao Darušafaku sa 85:82, a tricu za pobjedu sa sirenom, sa svoje polovice terena zabio je slovenski reprezentativac Klemen Prepelič.

U ostalim utakmicama 3. kola Budućnost je Podgorici poražena od poljske Gdynie sa 59:62, a Luka Božić u tom porazu se u pet minuta igre nije upisao u statistiku. Poraz je upisao i Monaco, kojeg je svladao Maccabi Rishon sa 77:72, a u tom porazu je Ivan Buva odigrao osam minuta za dva poena, dva skoka, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte.

Rezultati
Skupina A: Virtus - Andorra 87:72, Maccabi Rishon - Monaco 77:72, Ulm - Patras 67:70. Poredak: Virtus 3-0, Monaco 2-1, Patras 2-1, Andorra 1-2, Maccabi Rishon 1-2, Ulm 0-3.

Skupina B: Rytas - Partizan 61:66, Venezia - Tofaš 76:65, Lokomotiv Kuban - Limoges 86:75. Poredak: Partizan 3-0, Lokomotiv Kuban 2-1, Venezia 1-2, Limoges 1-2, Tofaš 1-2, Rytas 1-2.

Skupina C: Nanterre - Uniks 92:94, Joventut - Darušafaka 85:82, Brescia - Cedevita Olimpija 78:71. Poredak: Joventut 2-1, Brescia 2-1, Darušafaka 2-1, Uniks 2-1, Nanterre 1-2, Cedevita Olimpija 0-3.

Skupina D: Trento - Oldenburg 91:81, Budućnost - Gdynia 59:62, Unicaja - Galatasaray 88:83. Poredak: Unicaja 3-0, Galatasaray 2-1, Gdynia 2-1, Trento 2-1, Budućnost 0-3, Oldenburg 0-3.

20. travanj 2024 03:49