screenshot
EUROLIGA

EFES DO POBJEDE U TURSKOM DERBIJU! SIMON I DRUŠTVO PREKO FENERA DO FINALA EUROLIGE I OKRAŠAJA S REALOM CSKA u neizvjesnoj završnici srušio Španjolce

Piše: HinaObjavljeno: 17. svibanj 2019. 22:14

Košarkaši moskovskog CSKA i Anadolu Efesa izborili su plasman u finale završnog turnira Eurolige koji se održava u Vitorija-Gasteizu.

CSKA je finale izborio pobjedom protiv aktualnog europskog prvaka Real Madrid sa 95-90 nadoknadivši 13 koševa zaostatka.

Real je koncem treće četvrtine vodio sa 71-58, no CSKA je velikim preokretom izjednačio na 80-80, a potom u neizvjesnoj završnici stigao do pobjede. Moskovski sastav je posljednju dionicu igre dobio 30-17.

Rusku momčad su do pobjede predvodili Nando de Colo i Sergio Rodriguez sa po 23 koša, dok su kod Reala najefikasniji bili Fabien Causer sa 18 i Sergio Llull sa 13 koševa.

CSKA, koji je do sada sedam puta bio prvak Europe, posljednji put 2016. će u finalu igrati protiv Anadolu Efesa koji je u prvom polufinalu pobijedio Fenerbahče sa 92-73.

Efes je u okršaju turskih klubova ostvario uvjerljivu pobjedu sa čak 19 koševa razlike izborivši svoje prvo finale nakon što je do sada dva puta bio treći (2000, 2001).

Fener se dobro držao u prvoj četvrtini koju je dobio 20-19, no Efes je u nastavku dominirao. Momčad Ergina Atamana je do poluvremena okrenula rezultat u svoju korist (45-40), na koncu treće dionice je imala + 11 (68-57), a s odličnom igrom nastavila je i u posljednjoj četvrtini za konačnih 92-73.

Efes su do pobjede predvodili sjajni Shane Larkin sa 30 koševa, sedam skokova i sedam asistencija, te Vasilije Micić sa 25 koševa i pet skokova. Jedini hrvatski predstavnik na Final Fouru Kruno Simon je za Efes igrao 11 minuta bez ubačaja i uz jedan skok.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili su Jan Vesely sa 14, Erick Green sa 13 i Nikola Kalinić sa 12 koševa.

Finale i susret za treće mjesto su na rasporedu u nedjelju.