Zagreb, 271217.
Utakmica posljednjeg, 10. kola skupine A kosarkaskog Eurokupa Cedevita - Levallois u dvorani Drazena Petrovica.
Na fotografiji: Jure Zdovc, trener Cedevite.
Foto: Bruno Konjevic / CROPIX
Foto: Bruno Konjevic / CROPIX

SADA JE JASNO

CEDEVITA SAZNALA SUPARNIKE U TOPU 16 EUROKUPA Jedna momčad se ističe po sastavu i kvaliteti, hrvatski prvak u 1. kolu na gostovanje u Italiju

AUTOR:
  • OBJAVLJENO:
  • 28.12.2017. u 08:23

  • Nakon što su u 10. kolu skupine A Eurokupa kao domaćini pobijedili francuski Levallois sa 94-79, košarkaši Cedevite saznali su suparnike u Top 16 fazi ovog natjecanja, a to će biti ruski Lokomotiv Kuban iz Krasnodara, podgorička Budućnost i talijanski Trento.   

    Lokomotiv Kuban je s maksimalnih 10-0 osvojio prvo mjesto u skupini C, a u posljednjem dvoboju su na domaćem parketu svladali beogradski Partizan s uvjerljivih 99-64.

    Podgorička Budućnost je pred svojim navijačima u posljednjem kolu svladala litavski Lietkabelis sa 76-62, ali je u krugu s turskim Galatasarayem i talijanskom Reggio Emilijom imala najlošiji koš-količnik u međusobnim dvobojima te osvojila četvrto mjesto.

    Posebno dramatičan rasplet bio je u skupini D, gdje je posljednji dvoboj između Gran Canarije i ASVEL-a odlučivao o prvom mjestu. Gosti su slavili sa 129-128, ali tek u trećem produžetku. Igrač francuske momčadi John Roberson je u tom dvoboju postigao rekordnih 11 trica i sva 42 koša u drugom poluvremenu i tri produžetka, a ASVEL je osvojio prvo mjesto s učinkom 7-3. Gran Canaria je sa 5-5 osvojila četvrto mjesto, a Trento i Zenit iz St. Peterburga imali su 6-4, ali su Talijani zbog boljeg omjera koševa u međusobnim dvobojima osvojili drugo mjesto te se u Top 16 pridružili skupini u kojoj je hrvatski prvak.

    Utakmice prvog kola Top 16 Eurokupa na rasporedu su već 3. siječnja, a Cedevita će u 1. kolu gostovati kod Trenta.

     

    Skupine Top 16 Eurokupa

    Skupina E: Darušafaka, Galatasaray, ALBA Berlin, Gran Canaria

    Skupina F: Bayern, Lietuvos Rytas, Zenit St. Peterburg, Fiat Torino

    Skupina G: Lokomotiv Kuban, Trento, CEDEVITA, Budućnost

    Skupina H: ASVEL, Uniks Kazanj, Reggio Emilia, Limoges

    Tagovi
    Iz drugih medija