Pedja Milosavljevic / STARSPORT / CROPIX / CROPIX
VEČER EUROLIGE

HRVATSKI DVOBOJ U EUROLIGI PRIPAO TRENERU Sjajni Simon nedovoljan za Repešu, Tomić skroman u porazu Barcelone

Piše: HinaObjavljeno: 17. prosinac 2016. 00:08

Hrvatski košarkaš Krunoslav Simon zabio je 15 koševa u porazu Emporio Armanija na gostovanju kod Galatasarayja 80-83, dok je Ante Tomić zabio pet koševa za Barcelonu koja je u Moskvi izgubila od CSKA 76-92 u susretima 12. kola Eurolige.

U derbiju kola CSKA je pobijedio Barcelonu 92-76 upisavši jedanaestu pobjedu. Domaćin je nakon prve četvrtine imao 13 koševa viška (24-11), no Barca je do poluvremena smanjila na dva koša zaostatka (44-42). Gosti su trećoj četvrtini držali priključak, no posljednju dionicu CSKA je dobio sa 10 koševa razlike (21-11) za konačnih plus 16.

U redovima ruskog sastava najefikasniji su bili Cory Higgins sa 23 koša i pet ukradenih lopti, te Miloš Teodosić sa 16 koševa i 11 asistencija. Kod Barce najefikasniji su bili Victor Claver sa 17 koševa i šest skokova i Petteri Koponen sa 13 koševa. Hrvatski košarkaš Ante Tomić zabio je pet koševa uz sedam skokova i dvije asistencije.

Pobjedu je ostvario i Galatasaray koji je u Istanbulu porazio Empori Armani, kojeg vodi hrvatski stručnjak Jasmin Repeša, 83-80. Domaćine su do četvrte pobjede predvodili Vladimir Micov sa 23 koša i šest skokova, te Blake Schilb sa 17 koševa, te po pet skokova i asistencije. U talijanskim redovima najefikasniji su bili Rakim Sanders sa 18 koševa i naš Krunoslav Simon sa 15 koševa, pet skokova i četiri asistencije.

U posljednjem susretu večeri Panathinaikos je pobijedio Fenerbahče 81-70. Kod domaćina najefikasniji je bio Nick Calathes sa 16 koševa, 11 asistencija i osam skokova, a goste je predvodio William Nunnally sa 21 košem.

Na ljestvici vodi CSKA (11-1) ispred Real Madrida (8-4), Olympiakosa (8-4), Baskonije (8-4) i Fenerbahčea (8-4).