Goran Mehkek / CROPIX
TOMIĆEVIH SEDAM POENA U BARCELONI

JASMIN REPEŠA OSTVARIO PRVU EUROLIGAŠKU POBJEDU NA KLUPI BUDUĆNOSTI I TIME OSVETIO PROŠLOSEZONSKI PORAZ Maccabi šokirao CSKA usred Moskve

Piše: Antonio PrceObjavljeno: 12. siječanj 2019. 00:14

Kakve poslastice za kraj dvostrukog euroligaškog programa ovoga tjedna. Maccabi je šokirao CSKA usred Moskve i tako je prvi put pobijedio još od 2014., odnosno prva pobjeda u Moskvi još od davne 2004. Samo sedam izgubljenih lopti i odličan postotak za dva (74.5%) je bio ključ velike pobjede.

Jasmin Repeša je na trenerskoj klupi Budućnosti ostvario prvu ovosezonsku euroligašku pobjedu, u derbiju začelja bili su bolji od Darušafake. Budućnost je imala sve u svojim rukama, vodila je 72:66, da bi 11 sekundi prije kraja gubila, a onda se ukazao sjajni Norris Cole i zabio za četvrtu pobjedu ove sezone u ispunjenoj Morači. Budućnost je tako uzvratila Dački za prošlosezonski poraz u četvrtfinalu Eurokupa.

U španjolskom okršaju, između Baskonije i Gran Canarije, i drugi put ove sezone je bila bolja Perasovićeva momčad. Posebne su impresivne bile zadnje dvije četvrtine gdje je Baskonia ostavila goste s Kanara na samo 24 poena. U Münchenu je Bayern ugostio talijanski Milano, u trećoj četvrtini imao +14, ali u zadnjem periodu Talijani su proigrali, no na kraju je njemačka momčad mirno privela utakmicu kraju.

U zadnjoj utakmici večeri Barcelona je svladala PAO, uz Tomićevih sedam poena. Totalna dominacija u skokovima (33:17) u korist Barce za petu uzastopnu euroligašku pobjedu.

CSKA - MACCABI 76:93 (24:22, 17:24, 21:18, 14:29)

BUDUĆNOST - DARUŠAFAKA 75:74 (16:14, 20:28, 22:11, 17:21)

BASKONIA - GRAN CANARIA 83:66 (16:23, 23:19, 16:9, 28:15)

BAYERN - MILANO 93:87 (23:22, 30:23, 24:23, 16:19)

BARCELONA - PANATHINAIKOS 79:68 (17:13, 20:23, 19:16, 23:16)

POREDAK: Fenerbahče 16-2, Real Madrid 15-3, CSKA 13-5, Efes 12-6, Olympiacos,Barcelona 11-7, Bayern 9-9, Baskonia, Milano, Panathinaikos 8-10, Maccabi, Himki, Žalgiris 7-11, Gran Canaria 6-12, Budućnost 4-14, Darušafaka 2-16.

19. travanj 2024 01:15