Arhiva
 EB via Getty Images
BOGATI TJEDAN

KRUNO SIMON I ANTE TOMIĆ NA VRHU EUROLIGE! Argentinci razbili CSKA, Perasović stigao do druge pobjede u tri dana

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 23. studeni 2019. 11:59

Zaključen je bogati euroligaški tjedan u kojem su svi odigrali po dvije utakmice, po dvije kući ili vani, a nakon što je u petak kompetirano 10. kolo, Barcelona je osvanula na diobi prvog mjesta s Efesom, koji je dan ranije zaključio svoju savršenu gostujuću mini-turneju.

Barca je pak za osmu pobjedu u Euroligi demolirala Maccabi, koji je na poluvremenu imao +3 u Blaugrani. A na prijelazu iz treće u četvrtu četvrtinu su gosti iz Tel Aviva bili i na preko 20 razlike zaostatka. Kapetan Barcelone, naš Ante Tomić ponovo je vrlo pristojno odradio svoju rolu sa šest poena (3-6 iz igre), pet skokova i dvije asistencije za 17 minuta.

Klasik u Madridu također je u drugom dijelu pretvoren u jedmosmjernu ulicu jer Real se lakoćom obračunao sa CSKA u večeri kad su briljirala dva Argentinca - Facu Campazzo i Gabriel Deck iskombinirali su 35 poena, 17 skokova i 12 asistencija.

Značajne gostujuće pobjede u petak su ostvarili Panathinaikos u Münchenu i Fenerbahče u Villeurbanneu, a do druge domaće u tri dana stigla je Baskonija našeg Velimira Perasovića, koji je pronašao način kako probuditi proteklih tjedana poprilično razdrmanu momčad...

Bayern - Panathinaikos 75:87 (24:16, 11:20, 18:29, 22:22)

ASVEL - Fenerbahče 72:88 (16:19, 20:29, 16:19, 20:21)

Barcelona - Maccabi 96:73 (21:18, 22:28, 31:20, 22:7)

Baskonia - Zenit 70:60 (15:18, 19:10, 18:16, 18:16)

Real Madrid - CSKA 97:81 (23:19, 29:29, 23:16, 22:17)

Odigrano u četvrtak: Žalgiris - Crvena zvezda 59:61, ALBA Berlin - Olympiacos 80:99, Milano - Efes 76:81, Valencia - Himki 89:84.

POREDAK: Barcelona, Efes 8-2, Real Madrid, Milano 7-3, Maccabi, CSKA, Panathinaikos, Himki 6-4, Baskonia, ASVEL 5-5, Olympiacos, Bayern, Valencia 4-6, Žalgiris, Crvena zvezda, Fenerbahče, ALBA 3-7, Zenit 2-8

20. travanj 2024 11:42