CROPIX
BORBA DO SAMOGA KRAJA

NEVJEROJATAN PREOKRET U ZADNJOJ ČETVRTINI Unicaja u filmskoj završnici stigla veliki zaostatak i osvojila Eurokup!

Piše: HinaObjavljeno: 06. travanj 2017. 01:00

Košarkaši Unicaje iz Malage po prvi su put u klupskoj povijesti osvojili naslov pobjednika Eurokupa nakon što su u trećoj, odlučujućoj utakmici ovogodišnje finalne serije kao gosti pobijedili Valenciju sa 63-58 nevjerojatnim preokretom u posljednjoj četvrtini.

Valencia je u posljednjih deset minuta utakmice ušla s vodstvom 54-43, da bi domaća momčad u zadnjoj četvrtini ubacila tek četiri koša dva iz slobodnih bacanja i uz samo jedan ubačaj za dva poena iz igre, dok su košarkaši Unicaje postigli 20 koševa za veliko slavlje.

Alberto Diaz je postigao 12 poena za pobjednike, Jamar Smith je ubacio 10, a Daniel Diez i Jeff Brooks po devet koševa. Bojan Dubljević je sa 16 poena i šest skokova bio uvjerljivo najbolji igrač Valencije koja je imala priliku po četvrti put u povijesti osvojiti ovaj trofej koji su 2014. osvojili pod vodstvom Velimira Perasovića, a 2010. pod trenerskom palicom Nevena Spahije.

Trijumfom u Eurokupu košarkaši Unicaje su osigurali nastup u Euroligi za sljedeću sezonu.

23. travanj 2024 22:02