Screenshot

ZVIŽDI CIJELA DVORANA

• 19.12.2017. u 23:08

• Košarkaši Real Madrida na svom su terenu svladali Valenciju sa 91-72 u utakmici 13. kola Eurolige, iako su od 16. minute utakmice igrali bez svog najboljeg igrača Luke Dončića koji je isključen.

Mladi Slovenac je u 11. minuti prvo napravio nesportsku pogrešku, kad je u kontranapadu pri polaganju laktom razbio nos Tiboru Pleissu, a potom je u 16. minuti zaradio isključujuću tehničku pogrešku. Potpuno je u tom trenutku izgubio živce talentirani Slovenac, krenuo je prema svlačionici, pa se predomislio i uz klicanje cijele dvorane vrati, unio u lice sucu...

No, Realovi igrači nisu dopustili da takav rasplet poremeti njihov ritam, a Argentinac Facundo Campazzo je na poziciji razigravača vrlo dobro zamijenio Dončića ubacivši 14 koševa uz osam asistencija.

Veteran Felipe Reyes, Jaycee Carroll, Walter Tavares i Trey Thompkins ubacili su svaki po 12 koševa za madridsku momčad. Strijelce Valencije predvodio je Bojan Dubljević sa 18 koševa.

Još je uvjerljiviju pobjedu ostvario europski prvak Fenerbahče, koji je u Istanbulu svladao Crvenu zvezdu sa 82-56. Jan Vesely sa 15 koševa te Brad Wanamaker i Luigi Datome sa po 13 poena bili su najbolji strijelci domaćih, dok je Ognjen Dobrić sa 15 koševa bio jedini s dvoznamenkastim učinkom kod Beograđana.

Neven Spahija, jedini hrvatski trener u Euroligi, sa svojim je Maccabijem doživio poraz u Ateni, gdje je Panathinaikos slavio sa 89-76. James Gist i K. C. Rivers su postigli po 15 koševa, a Gist je imao i 10 skokova. Chris Singleton je ubacio 14 poena uz 10 skokova, a 14 koševa postigao je i Nikos Pappas. Norris Cole sa 14 i Pierre Jackson sa 13 koševa bili su najbolji strijelci Maccabija.

Stopostotni učinak domaćih momčadi upotpunio je Žalgiris svladavši u Kaunasu njemački Brose Bamberg sa 88-84. Arturas Milaknis sa 20 koševa i Paulius Jankunas sa 17 bili su najefikasniji kod domaćina, dok je gostujuće strijelce predvodio Dorell Wright sa 22 poena. Hrvatski centar u dresu Bamberga Leon Radošević je za 33 minute u igri postigao 11 koševa te imao jedan skok i jednu asistenciju.