Damir Krajac / CROPIX
EUROPSKO KADETSKO PRVENSTVO

HRVATI VAŽNOM POBJEDOM U OSMINI FINALA IZBJEGLI FAVORITE ZA ZLATO U drugoj četvrtini nabili su Nijemcima 16 poena razlike

Nakon slavlja nad Rusima, pala je i Njemačka, pa je uz poraz od Italije, Hrvatska nakon uvodne skupine izbjegla u osmini finala favorizirane Španjolce.
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 12. kolovoz 2019. 11:49

Hrvatski igrači do 16 godina upisali su i drugu pobjedu na EP-u u Udinama, nakon slavlja nad Rusima, pala je i Njemačka, sa 69:61, pa je uz poraz od Italije, Hrvatska u uvodnoj skupini napravila ono što je željela u prve tri utakmice. U osmini finala, koje se igra u utorak Hrvatska svakako neće moći igrati protiv Španjolske, prvog favorita ovog natjecanja, jer su naši momci izbjegli posljednje mjesto u skupini koje bi ih vodilo na teško prolazan put za četvrtfinale. Doduše, Rusi su svladali Talijane u nedjelju (86:80), pa će Hrvatska kao treća u svojoj skupini u osmini finala na Izrael.

Duje Brala je nosio napadačku moć Hrvatske, stavio je 28 poena Nijemcima, uz to je, što će posebno obradovati izbornika Mladena Erjavca, Brala pogodio i dva šuta za tri poena, a po dvije trice dodali su i Zvonimir Ivišić i Nikola Lebo, a vanjski šut je upravo ono što nam je nedostajalo u uvodne dvije utakmice u Udinama.

Najveći posao, posao vrijedan pobjede nad Nijemcima, Hrvatska je obavila u drugoj četvrtini u kojoj su naši momci napravili 23:7, odnosno u tih deset minuta su Nijemcima nabili 16 poena razlike.

Ostatak posla nije bio upitan, Hrvatska je mirno odigrala drugo poluvrijeme i sada će imati slobodan ponedjeljak u kojemu će analizirati protivnika u osmini finala. A to je utakmica koja nas odvodi ili u borbu za medalje, ili borbu za ostanak u A diviziji. Srećom, na tom putu neće nam stajati Španjolska. Ali, hoće Izrael.