CROPIX
BIT ĆE JAKO TEŠKO

EUROBASKET JE SVE DALJE Hrvatske košarkašice izgubile u Švedskoj i svele šanse na minimum! Moraju pobijediti sve do kraja i još ovise o drugima

Piše: HinaObjavljeno: 14. veljača 2018. 21:41

Hrvatske košarkašice poražene su u dvoboju H skupine kvalifikacija za Eurobasket u Stockholmu od Šveđanki s 55-63 (19-16, 11-16, 14-17, 11-14) i smanjile svoje šanse za daljni plasman.

Hrvatice su dobro započele utakmicu, dobile prvu četvrtinu s 19-16, ali su potom Šveđanke zaigrale bolje i stalno vodile. Nešto manje od pet minuta prije kraja Hrvatice su izjednačile na 51-51, a zatim u završnici postigle svega četiri koša, a primile 12 te doživjele i drugi poraz od Šveđanki.

Sastav Anđe Jelavić su predvodile Režan (23), Dojkić (11) i Santrić (10), dok je kod Šveđanki najefikasnija bila Loyd s 12 koševa.

U drugoj utakmici skupine Italija je očekivano slavila protiv slabe Makedonije s 93-33.

Na ljestvici vode Talijanke i Šveđanke s omjerom 3-1, Hrvatska je treća s 2-2, a Makedonija je zadnja s 0-4. Hrvatice sada moraju pobijediti u dvije zadnje utakmice, a obje igraju doma - protiv Italije 18. studenoga i Makedonije 21. studenoga, no i tada će njihov plasman ovisiti o utakmici Italija-Švedska.

Pobjednik skupine ide izravno na Eurobasket u Srbiji i Latviji 2019. godine, kao i šest najboljih drugoplasiranih.

19. travanj 2024 23:46