Fiba Basketball
BEZ BORBE ZA MEDALJE

HRVATSKA KOŠARKAŠKA REPREZENTACIJA BEZ POLUFINALA EUROPSKOG PRVENSTVA Vratili se nakon užasnog otvaranja, ali nisu stigli do preokreta

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 18. srpanj 2019. 18:13

Od trenutka kad je Ivan Fevrier pogodio tricu nakon 40 sekundi prvog četvrtfinala Europskog prvenstva U-20, Francuska je u Tel Avivu kontrolirala rezultat protiv Hrvatske, koja se već u sedmoj minuti našla u dvoznamenkastom zaostatku, a sredinom druge četvrtine izabranici Damira Rajkovića bili su na -15. I to je, zapravo, odredilo ovu utakmicu jer su se naši mladi košarkaši previše potrošili u lovu na izjednačenje (47:47) prije ulaza u posljednju četvrtinu.

Kapetan Toni Nakić (24 poena, šut 7-14) vukao je sve ostale, dobre dionice imali su Josip Batinić, Ivan Vrgoč i Antonio Jordano, ali sa skraćenom rotacijom (prvi je put na turniru Rajković čak četvorici igrača dao više od 30 minuta) nestalo je snage u završnici i Francuzi su dvije i pol minute prije kraja poveli osam razlike i mirno zatvorili utakmicu.

Hrvatska je u četvrtak - neobično za bile koji uzrast - nadskočila Francusku (36-33), čija uobičajena fizička dominacija ovaj put nije postojala, ali zato Rajkovićevi momci nisu dobro odgovorili na agresivnu obranu protivnika (19 izgubljenih lopti) te su pritom pogodili tek pet trica iz 21 pokušaja, debelo ispod (23,8%) učinka od 35,6 posto u prve četiri utakmice...

FRANCUSKA - HRVATSKA 71:63 (23:10, 12:12, 12:25, 24:16)

TEL AVIV - Shlomo Group Arena.

FRANCUSKA: Hippolyte 1p, 3s, Ruel 2p, 3s, Affo Mama 17, Beyhurst 14p, 4a, Choupas 11p, 8s, Pons, Bazille 3p, 5s, Kayouloud 11p, 3ul, Kherzane 1, Briki, Fevrier 11p, 4s, Kouyate.

HRVATSKA: Vidović, Jordano 7p, 3s, 3il, Palokaj 4s, 3il, Runjić, Batinić 14p, 3a, 5il, Nakić 24p, 4s, Šarić 3a, 5il, Marić, Vrgoč 11p, 11s, Branković, Marić, Nikić 1.

25. travanj 2024 07:54