Screenshot: Youtube
LJETNA LIGA

HRVATSKA KOŠARKAŠKA REPREZENTACIJA PROPUSTILA PRILIKU POBJEDU PROTIV OKLAHOMA CITYJA U zadnjoj četvrtini Mršićeva momčad zabila svega 7 poena

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je od Oklahoma City Thundera sa 76:84 u utakmici Ljetne lige odigrane u Las Vegasu.
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 10. srpanj 2019. 01:36

Oklahoma City Thunder - Hrvatska 84: 76 (25:27, 23:18, 11:24, 25:7)

LAS VEGAS - Thomas & Mack Arena. Gledatelja 3.000. Suci:

OKC THUNDER: Burton 5p, 4s, Hall 10, Hervey 13p, 5s, Diallo 11, Evans, Grantham 11p, 3a, Carrington 12p, 3s, 5a, Bazley 6p, 5s, Cannady 6p, 5s, Carter, Dort 6, Morin, Terry 10p, 3s.

HRVATSKA: Radovčić 2, Čakarun 13p, 3s, Drežnjak 1, Marčinković 12, Vuković, Badžim 7p, 4a, Babić 3p, 4s, 4il, Ramljak 4, Vranković 2, Rogić 9p, 6s, 5a, 4il, Šakić 11p, 7s, 3a, 5il, Marić 12p, 4s.

Hrvatska je odigrala najravnopraviniju utakmicu otkako je u Las Vegasu, jer su naši košarkaši poraženi od OKC-a sa 84:76, premda su do 36. minute vodili. I prve tri četvrtine posve držali konce igre u svojim rukama.

Imala je Hrvatska već u šestoj i sedmoj minuti po osam poena viška, za što je zaslužna suradnja Željka Šakića i Marina Marića na visokim pozicijama. OKC je prijetio jedino šutom Donte Granthama. Međutim kako se bližio konac poluvremena, Hrvatska je imala problema s postavljanjem napada, pa je OKC otišao s 48:45 na veliki odmor.

Međutim, nova injekcija adrenalina za našu klupu - na kojoj je sjedio i Ivica Zubac, odjeven u hrvatsku majicu - bio je start drugog poluvremena, kad je Marjan Čakarun donio dubinu u našem napadu, a onda je energija Pavla Maričinkovića odvela Hrvatsku na u 26., pa potom i u 28. minuti sa jedanaest poena viška. S okruglih 69:59 otišla je naša vrsta na odmor između treće i četvrti četvrtine, ali sve što se odigralo u zadnjih deset minuta nije nam išlo u prilog. OKC je povezao tri šuta za tri poena, mi smo evidentno izgubili energiju i lošije trčali prema nazad, pa Thunder u 36. minuti i poveo (75:73), a prednost nije ispuštao do zadnje sirene. Kod 78:75 za OKC, na nešto manje od minutu do kraja Roku Badžimu iscurio je šut za tri poena i poravnanje, a tu je i prestala svaka nada da možemo do premijerne pobjede nad NBA momčadi.

Veliku borbu Hrvatske gledala su uživo i dva NBA trenera, onaj Oklahome, Billy Donovan, ali i i trener Indiane Nate McMillan.

- Odigrali smo možda i najbolju utakmicu u Las Vegasu, ali na žalost nismo izdržali do kraja. Imali smo jako dobrih 30 minuta, ali onda smo počeli padati, prije svega u intezitetu, fizičkoj moći. Mislim da su nam ove utakmice odlična škola, izgledamo dobro i idemo dalje - kazao je nakon utakmice Veljko Mršić, izbornik naših košarkaša.

Pavle Marčinković je dodao:

- Bili smo jako blizu, a kad je nestalo energije, u zadnjoj četvrtini su nas slomili. Do tada smo igrali bržu košarku, ubacili dosta lakih poena. Međutim, protivnik je na koncu bio s više energije, atletičniji. Imali smo pad na deset razlike, oni su dolazili do lakih poena, što je bilo demoralizirajuće po nas.

Hrvatska će sutra od 21.30 igrati protiv Dallas Mavericksa u svojem četvrtom nastupu u Las Vegasu.

20. travanj 2024 06:49