Screenshot
13-0 NA STARTU ZADNJE ĆETVRTINE

HRVATSKI JUNIORI OSTALI U A DIVIZIJI Važna pobjeda protiv Finske, Europsko prvenstvo završili su na 13. mjestu

Piše: Dean BauerObjavljeno: 04. kolovoz 2019. 20:23

FINSKA HRVATSKA 66:78 (19:22, 6:19, 27:12, 14:25)

FINSKA: Amzil 13p, 5s, 3a, Blomgren 17p, 4s, 2a, Exaucia 2p, 3s, Sajantila 12p, 1s, 3a, Suokas 7p, 2s, 2a, Federiko 2s, 1a, Gustavson 2p, Juusela 6p, Mervola 1s, Peltoniemi, Tainamo 6p, 4s, 1a, Vaara 1p. Izbornik: Jyri Lohikoski.

HRVATSKA: Paponja, Lukačić 15p, 2s, 4 a, Gulin 15p, 3s, 3a, Rašić 15p, 2s, 4s, Rudan 13p, 8s, 3s, Bošnjak 17 p, 10s, 3s, Gnjidić 1a, Škarica, Bulić 4p, 3s, 1a, Perkušić, Buljević 5p, 1s, Šarić. Izbornik: Milan Karakaš.

Hrvatska vrsta je Europsko juniorsko prvenstvo u grčkom Volosu na kraju završila na 13. mjestu, a s posljednjeg dana nastupa naših važno je naglasiti dvije stavke. Prva je, naravno, pobjeda protiv Finaca, a druga je u izravnoj uzročno-posljedičnoj vezi. Ovom pobjedom, Hrvatska je ostala u A diviziji ili elitnom dijelu europske košarke ovog dobnog uzrasta.

Finci su jučer svladani ipak nešto lakše nego u prvom dijelu nadmetanja, u skupini kada je bilo 5 razlike za hrvatske juniore (60:55). Prvo poluvrijeme, istini za volju, naglašeno izjednačeno, s naizmjeničnim vodstvima jedne odnosno druge momčadi. Prevagu je načelno donijela druga četvrtina u kojoj su Hrvati obrambeno "izludjeli" Fince, koji nisu mogli postići više od skromnih 6 koševa. Na poluvrijeme se tako otišlo s 41:25 za Hrvatsku. Solidno, uvjerljivo, iako... u košarci i još k tomu u poluvremenu, tih 16 koševa plusa nije nikakvo jamstvo. To je dokazala treća dionica, u kojoj su naši juniori malo stali, a Blomgren, Sajantila i Amzil stigli su do samo "pola koša" plusa za Hrvate, 53:52 uoči posljednjih 10 minuta.

U otvaranje posljednje četvrtine naši su juniori krenuli mnogo koncentriranije u napadu, odgovornije u obrani, a posljedica toga je da je Hrvatska u prve četiri minute posljednje dionice napravila seriju 13:0, odnosno ukupno 65:52. Finci na to više nisu imali odgovora.

26. travanj 2024 21:02