HRVATSKOJ SE KONAČNO OTVORILO Bogdanović slomio Tunis, sada slijedi pravi ispit protiv Grka

Piše: HinaObjavljeno: 06. srpanj 2016. 16:00

HRVATSKA - TUNIS 72-52 (12-12, 17-12, 22-12, 21-16)

Torino. Palaolimpico, gledatelja: 3682. Suci: Boltauzer (Slovenija), Perez (Španjolska), Laurinavičius (Litva).

HRVATSKA: Babić 2, Krušlin, Stipčević 8, Simon 4, Hezonja 3, Šarić 11, Ukić 5, Planinić 8, Bilan 3, Šakić 3, Arapović, Bogdanović 25. Izbornik: Aleksandar Petrović.

Šut:22/52. Šut za 3: 6/22. Sl. bacanja: 22/26. Skok: 37 (29+8). Asistencije: 17. Os. lopte: 6. Izg. lopte: 16. Blokade: 2. Os. pogreške: 21.

TUNIS: Mouhli, Chennoufi, Seyeh 3, Abada, El Mabrouk, Ghyaza, Roll 21, Lahiani 2, Abbassi, Knioua 4, Braa 11, Ben Romdhane 11. Izbornik: Mohamed Adel Tlatli.

Šut: 17/55. Šut za 3: 4/20. Sl. bacanja: 14/17. Skok: 31 (23+8). Asistencije: 11. Os. lopte: 6. Izg. lopte: 19. Blokade: 3. Os. pogreške: 25.

Hrvatski košarkaši su pobjedom nad Tunisom 72-52 (12-12, 17-12, 22-12, 21-16) izborili mjesto u polufinalu kvalifikacijskog turnira za OI koji se održava u Torinu, gdje će u petak (16.30 sati) igrati protiv Grčke za mjesto u finalu.

Bila je to još jedna prilično siromašna predstava izabranika Aleksandra Petrovića, koji su i protiv Tunisa imali puno problema s realizacijom te su u prvom poluvremenu uspjeli ubaciti svega 29 koševa. Tunižani su na poluvremenu zaostajali svega pet poena (29-24). Hrvatski su košarkaši u trećoj dionici prvi put na utakmici uspjeli stvoriti dvoznamenkastu prednost te u posljednjih deset minuta donijeti 15 koševa viška, što je bilo dovoljno za mirnu završnicu.

Ponovno je najbolji igrač Hrvatske bio Bojan Bogdanović koji je Tunižanima ubacio 25 koševa. Dario Šarić je uz 11 poena imao devet skokova. Još je uvijek zabrinjavajuće skroman učinak Mira Bilana koji je sva tri poena ubacio iz slobodnih bacanja. Šestorica košarkaša Tunisa upisali su se među strijelce, a daleko najbolji bio je naturalizirani Amerikanac Michael Roll koji je postigao 21 koš.

Što će hrvatska košarkaška reprezentacija napraviti na kvalifikacijskom turniru u Italiji?

Sigurno izboriti Olimpijske igre, jači smo od svih

Bit će gusto i neizvjesno do kraja, Italija je jaka

Nažalost, nećemo se kvalificirati na OI u Rio

U četvrtak je u Torinu dan odmora, a petak će se, od 16.30 sati, Hrvatska protiv Grčke boriti za mjesto u finalu. U drugom polufinalnom dvoboju, od 21 sat, domaćin Italija igrat će protiv Meksika. Potpuno je jasno da će za plasman u finale Petrovićevi izabranici protiv Grčke morati odigrati napadački puno kvalitetnije nego što je to bio slučaj protiv Italije i Tunisa u skupini.

PRIJENOS UŽIVO

10' - Dvije trice Hrvatska je zabila u posljednjoj minuti i sada će pobjeda protiv Tunisa dodatno dobiti na uvjerljivosti. Posljednju je zabio Ukić. Završena je utakmica, Hrvatska je pobijedila s okruglih 20 koševa razlike - 72:52. Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Grčke. Utakmica je na rasporedu u petak od 16.30 sati.

8' - Malo više od dvije minute ostalo je do kraja. Hrvatska je već osigurala pobjedu i polufinale s Grčkom, samo je pitanje koji će biti konačni rezultat.

6' - Trica Hezonje iz nemogućeg kuta. Prvi su mu to koševi na susretu.

4' - Trica na tricu. Prvo je zabio Roll, pa Bogdanović.

3' - Nema koševa iz igre i dalje, ali Planinić zabija dva s linije slobodnjaka za plus 16.

2' - Tvrdo se igra u zadnjoj dionici igre. Braa je zabio jednom iz slobodnih bacanja.

ČETVRTA ČETVRTINA

10' - Bogdanović dvama koševima iz slobodnih bacanja zaključuje treću četvrtinu. Sada je Bogdanović na 20 koševa, a Hrvatska u zadnjih deset minuta igre ulazi s prednošću 51:36.

10' - Lijepo proigravanje Planinića pod košem i opet je plus 13 za Hrvatsku.

10' - Slobodna bacanja realizirao je Roll, a potom je Babić zabio jako lijepi koš iz daljine.

9' - Mini serija Tunižana 4-0. Sada je zabio Romdhane iz slobodnjaka. Itsom je mjerom uzvratio Bogdanović za Hrvatsku.

7' - Novi koš Bogdanovića. Ukupno ih je skupio 16, a Hrvatska je na plus 15.

6' - Sada je Bogdanović zakucao za novu najveću prednost Hrvatske -plus 12 (38-26). Lakše se diše. Hrvatska je dosad u trećoj četvrtini primila tek dva koša. Bilan je sada zabio jedno slobodno bacanje.

3' - Hrvatska je napravila mini-seriju 4:0 i ima najvećih u utakmici devet koševa prednosti.

TREĆA ČETVRTINA

10' - Romdhane je zabio jedno slobodno bacanje, a Hrvatska nije uspjela realizirati zadnji napad na poluvremenu. Simon se okliznuo i izgubio je loptu. Hrvatska na poluvrijeme odlazi s prednošću 29:24.

10' - Bogdanović je opet strijelac iz slobodnih bacanja, a Tunis zove minutu odmora.

9' - Kad neće iz igre, hoće iz slobodnih bacanja. Simon pogađa oba za 24:20, ali Seyeh uzvraća tricom. Potom istom mjerom uzvraća Stipčević.

7' - Hrvatska i dalje nema prave ideje u napadu. Sada je Simon pokušao dalekometnom paljbom, ali neuspješno. S druge strane je Tunis realizirao svoj napad i Aco Petrović je pozvao minutu odmora.

6' - Novi koševi Bogdanovića, ovoga puta s linije slobodnih bacanja.

5' - Bogdanović sada stavlja svoj osmi koš i Hrvatska odlazi na 20:16.

4' - Hrvatska je dosad u drugoj četvrtini napravila seriju 6:2. Obrana funkcionira dobro, ali napad se i dalje muči, kao protiv Italije.

DRUGA ČETVRTINA

10' - Završena je prva četvrtina. Rezultat je 12:12.

10' - Roll uništava hrvatsku obranu u prvoj četvrtini. Zabio je 10 od 12 tuniških koševa.

8' - Lijepa kontra Hrvatske i zakucavanje Bogdanovića za 10:10.

7' - Tunis radi mini-seriju 5:0 i prelazi u vodstvo.

6' - Ako je suditi prema otvaranju bit će to utakmica s malim brojem poena. Sada je lijepo položio Šarić za 8:5.

4' - Hrvatska nakon tri i pol minute igre vodi sa 6:3. Sada je zabio Šarić.

1' - Započela je utakmica u Torinu. Hrvatska nema prava na pogrešku i ima imperativ pobjede.