Fiba Basketball
ŠOK U ZADNJIM SEKUNDAMA

NEVJEROJATNO KAKO JE MLADA HRVATSKA REPREZENTACIJA IZGUBILA UTAKMICU Dvije minute prije kraja imali su devet razlike, vodili do samoga kraja...

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 21. srpanj 2019. 00:21

HRVATSKA - LITVA 93: 94 (27:18, 18:19, 23:31, 25:28)

TEL AVIV - Shlomo Group Arena.

HRVATSKA: Vidović, Jordano 11p, 5s, Palokaj 20p, 6s, Runjić, Batinić 7p, 8a, 4il, Nakić 14, Šarić 7p, 6a, 3il, Marić, Vrgoč 6, Branković, Bajo 24p, 10s, 3a, 5il, Nikić 4.

LITVA: Velička 15p, 4s, 6a, 4il, Vaičiunas 2, Leganovič 3, Uleckas 12p, 4s, Jonkus, Sargiunas 12p, 3ul, Kozis 17p, 6s, 3a, 3il, Poška, Vasiliauskas, Lavrinovičius 2, Sakalauskas 8, Valinskas 6p, 3s.

--------------------------------------------------------------------------------

Hrvatska je povela 8:0, do kraja prve četvrtine izgradila dvoznamenkastu prednost, u 17. minuti bila na +16, dvije minute prije kraja imala devet razlike, vodila doslovno cijelo vrijeme do 3, 4 sekunde prije posljednje sirene i...

Hrvatska je poražena od Litve u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta na Europskom prvenstvu košarkaša do 20 godina.

Kako? Bacanjima Lukasa Uleckasa pet sekundi prije kraja nakon što su izabranici Damira Rajkovića u posljednjih 40 sekundi nanizali faul na trici, izgubljenu loptu i faul na polaganju nakon dva skoka u napadu protivničkih igrača i konačno faul u borbi za loptu (Darko Bajo) nakon promašaja Antonija Jordana.

I tako je Hrvatska otišla u borbu za sedmo mjesto, nedjeljni protivnik u Tel Avivu (12.45) bit će Velika Britanija.

20. travanj 2024 13:52