NIJE IŠLO

PORAZ OD LATVIJE ZA KRAJ Hrvatska reprezentacija završila 14. na Europskom juniorskom prvenstvu u Turskoj

Piše: HinaObjavljeno: 22. prosinac 2016. 20:10

Košarkaši Hrvatske završili su na Europskom juniorskom prvenstvu (U-18) u turskom Samsunu na 14. mjestu nakon što su u četvrtak izgubili od Latvije sa 76-90.

Kod Hrvatske najbolji su bili Leo Čizmić sa 18 i Lovro Buljević sa 13 poena, a ekipu Latvije predvodio je Roberts Blumbergs sa 23 koša.

Hrvatska je u natjecanju po skupinama bila treća i nije izborila četvrtfinale. Hrvatski juniori poraženi su u skupini od Italije (78-84) i Španjolske (62-74), te su svladali Švedsku sa 78-77.

Košarkaši Francuske osvojili su naslov prvaka nakon što su u četvrtak u finalu pobijedili Litvu sa 75-68, a briljirao je branič Frank Ntilikina sa 31 košem.

Treće mjesto osvojila je reprezentacija Italije koja je svladala Njemačku sa 74-68. Košarkaši Hrvatske završili su na 14. mjestu nakon što su u četvrtak izgubili od Latvije sa 76-90.

24. travanj 2024 10:40